Apple 2025’te Tam Otonom Bir Arabayı Piyasaya Sürmeyi Hedefliyor

blank
Apple 2025'te Tam Otonom Bir Arabayı Piyasaya Sürmeyi Hedefliyor

İçerik: Apple 2025’te Tam Otonom Bir Arabayı Piyasaya Sürmeyi Hedefliyor

Apple 2025’te Tam Otonom Bir Arabayı Piyasaya Sürmeyi Hedefliyor. Apple, uzun süredir geliştirilmekte olan elektrikli otomobilinin çıkış tarihi üzerinde çalışıyor olabilir. Bloomberg kaynakları, Apple’ın artık dikkatini sadece yarı otonom özelliklere sahip daha geleneksel bir araca değil, tamamen kendi kendine giden bir araca kaydırdığını iddia ediyor. İçeridekiler, yeni proje lideri Kevin Lynch’in ilk modelin kendi kendini sürmesini istediğini açıkladı.

Şirketin eşleşme planlarını hızlandırdığı bildiriliyor. Apple’ın yakın zamanda beş ila yedi yıl içinde bir lansmanı hedeflediği yerde, kaynaklar şimdi 2025’i veya sadece dört yılı hedeflediğini söyledi. Planın “esnek” olduğuna inanılıyor ve Apple’ın tam özerk sistemini zamanında tamamlaması etrafında dönüyor. Apple, tam otonom arabanın işlemcisindeki “temel işin” çoğunu bitirdi.

Apple’ın yolcular için salon benzeri koltuklar, ortada bir dokunmatik bilgi-eğlence sistemi ve direksiyon simidi veya pedallar olmadan “ideal” bir iç mekana sahip olduğunu öne sürülüyor. Kaynaklar, acil durum devralma modunun tartışıldığını ekledi.

Apple yorum yapmaktan kaçındı. Yeni öncelik, ayrılan yöneticiler ve ortaklar da dahil olmak üzere, gerileme payını gören bir projeye yardımcı olabilir. Şirket, VW gibi aynı anda tam veya tama yakın özerklik sunmayı planlayan yerleşik otomobil üreticileriyle boy ölçüşebilir veya onları yenebilir. Bununla birlikte, tam kendi kendine sürüşün, tahmin edilmesi zor trafik ve kar gibi hava sorunları da dahil olmak üzere birçok zorluğu vardır. Apple’ın arabayı geciktirmesi veya en azından belirli koşullarda sürücülerden devralmasını istemesi şaşırtıcı olmaz.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Apple 2025’te Tam Otonom Bir Arabayı Piyasaya Sürmeyi Hedefliyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek. Extreme E’nin kardeş şampiyonasının 2024’te başlaması bekleniyor. …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör