SpaceX, İlk Starship Yörünge Test Uçuşunu Planlıyor

blank
SpaceX, İlk Starship Yörünge Test Uçuşunu Planlıyor

İçerik: SpaceX, İlk Starship Yörünge Test Uçuşunu Planlıyor

SpaceX, İlk Starship Yörünge Test Uçuşunu Planlıyor. SpaceX’in zamanında bir Starship yörünge uçuşu için beklentileri, açıkça ifade etmek gerekirse, plana göre gitmedi, ancak ufukta bir şans olabilir.

Elon Musk, uzay araştırma kurullarının ortak toplantısında, şirketinin ilk Starship yörünge uçuşunu Ocak 2022’de hedeflediğini söyledi. CEO, “çok fazla risk” olduğunu ve SpaceX’in başarılı olmayabileceğini dürüstçe kabul etti, ancak ekibin en azından “çok ilerleme kaydedeceğini” düşündüğünü de ekledi.

Musk, 2022’de yaklaşık bir düzine lansman daha olabileceğini söyledi. Zamanlama ayrıca SpaceX’in Boca Chica tesisinin FAA çevresel etki incelemesine de bağlı. Ajans, incelemesini 2021’in sonundan önce bitirmeyi planlıyor, ancak bir gecikme, yaklaşan Starship lansmanlarını ileri atabilir.

Musk, SpaceX’in yaklaşık iki yıl içinde Falcon 9’dan daha az bir fiyata Starship fırlatmalarını planlamaya başlayabileceğini hesapladı. Bu da, değerli işler kazanabilir ve SpaceX’in uzay turizmi ve Mars’a yolculuklar için daha fazla uzay gemisi inşa etmesine yardımcı olabilir.

Musk, toplantı üyelerine Dünya’nın gerçekten gezegenler arası yaşam için yaklaşık 1.000 fırlatma sistemine ihtiyaç duyabileceğini söyledi ve nispeten hızlı bir şekilde Yıldız Gemileri üretmeyi amaçladı.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: SpaceX, İlk Starship Yörünge Test Uçuşunu Planlıyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Türk Bilim İnsanları İki Yeni Gezegen Keşfetti

Türk Bilim İnsanları İki Yeni Gezegen Keşfetti: Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, TÜBİTAK 1336 …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör