Spotify’ın Senkronize Şarkı Sözleri Artık Kullanımına Açık

blank
Spotify'ın Senkronize Şarkı Sözleri Artık Kullanımına Açık

İçerik: Spotify’ın Senkronize Şarkı Sözleri Artık Kullanımına Açık

Spotify’ın Senkronize Şarkı Sözleri Artık Kullanımına Açık:

Şirket, özelliği ABD’de ve başka yerlerde test ettikten sonra Spotify’ın dünyanın dört bir yanındaki kullanıcılar için senkronize şarkı sözlerini kullanıma sunduğunu duyurdu. Yeni özellik, hem ücretsiz hem de premium kullanıcılar için Spotify parçalarının “çoğunluğuna” geliyor ve uygulama içi Musixmatch tarafından desteklenecek.

Bu özellik iOS ve Android cihazlarda, masaüstünde, TV’de ve konsollarda çalışacak. Bunu kullanmak için, bir şarkıdaki “Şimdi Yürütülüyor Görünümü”ne dokunun ve ekranın altından yukarı kaydırın. Oradan, sosyal medya için bir paylaşım düğmesiyle birlikte gerçek zamanlı olarak kayan şarkı sözlerini göreceksiniz. Spotify, özelliğin kaç şarkıda mevcut olduğunu söylemedi, ancak “çoğunluk” en azından yarısından fazlasını ifade ediyor.

Spotify daha önce Genius’un yardımıyla arkalarındaki hikayeleri göstererek şarkı sözleriyle uğraşmıştı, ancak bu özellik bir avuç şarkıyla sınırlıydı. Ayrıca şarkı sözlerini göstermek için daha önce Musixmatch ile birlikte çalıştı, ancak bu deney 2016’da kapandı. Spotify yeni özelliği bu yılın başlarında test etmeye başladı, ancak aslında 2020’nin ortasından bu yana Brezilya, Meksika, Hong Kong dahil 26 pazarda aktif oldu.

Her halükarda, güncelleme Spotify’ı 2019’da kendi şarkı sözlerini piyasaya süren Apple Music seviyesine getirirken, Deezer de benzer bir özellik sunuyor. Bununla birlikte, Spotify’ın her iki hizmetin bir araya getirdiğinden daha fazla ücretli abonesi var, bu da daha fazla insanın en sevdikleri şarkılara doğru sözleri kullanarak şarkı söyleyebileceği anlamına geliyor.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Spotify’ın Senkronize Şarkı Sözleri Artık Kullanımına Açık

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör