Hyundai, Fabrikalarında Güvenlik Robotları Kullanacak

blank
Hyundai, Fabrikalarında Güvenlik Robotları Kullanacak

İçerik: Hyundai, Fabrikalarında Güvenlik Robotları Kullanacak

Hyundai, Fabrikalarında Güvenlik Robotları Kullanacak:

Hyundai Motor Group, güvenlik robotu projesi ile robot teknolojilerindeki atılımını sürdürüyor. Boston Dynamics ile geliştirilen robot, fabrikaların güvenlik departmanlarında kullanılacak. Güvenlik robotu, sahip olduğu yapay zeka ile endüstriyel alanların uzaktan izlenmesine olanak sağlayacak.

Hyundai Motor Group, geçtiğimiz aylarda Boston Dynamics’in hakim hisselerini satın alarak robot teknolojileri konusunda önemli bir atılım gerçekleştirdi. Bu yatırımın meyvelerini toplamaya başlayan her iki firma da ortak projelerinin tanıtımını yapmaya başladı. Hyundai, özellikle endüstriyel alanlarda ve fabrikalarda değerlendirilebilecek güvenlik robotları ile hem şirketlerin hem de çalışanların günlük hayatını kolaylaştıracak.

Grubun Güney Kore’deki fabrikalarından pilot uygulaması yapılan robotlar, entegre termal kamera ve 3D LIDAR sensörleri ile çevrelerindeki insanları ve nesneleri algılayabiliyor. Yüksek sıcaklık koşullarını ve olası yangın tehlikelerini izleyebilen robotlar, kapıların açık veya kapalı olduğunu da tespit edebiliyor. Yapay zekaya sahip robotlar, internet üzerinden şirketin sistemine giriş yapabiliyor ve günlük olarak aktivite raporları için fotoğraf ve video kaydedebiliyor.

Dört ayaklı robot, dar alanlarda gezinmenin yanı sıra insan gözüyle görülmesi zor olan kör alanları da tanımlayabilir. Grubun teknolojilerini Boston Dynamics’in Spot robotuna uygulamak, robota gelişmiş özerklik özellikleri de veriyor. Derin öğrenmeye dayalı görev yönetimi ve vizyon teknolojisi de dahil olmak üzere endüstriyel site ortamlarında otonom devriye hizmetleriyle uyumlu olan robot, bu sayede dayanıklılık gerektiren zorlu görevlerde görev yapabiliyor. Robotik teknolojilerinin ilerlemesi, markanın endüstriyel alanlarına, otonom araçlarına ve gelecekteki Urban Air Mobility (UAM) çözümlerine sinerji getirecek.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Hyundai, Fabrikalarında Güvenlik Robotları Kullanacak

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör