Toyota Hilux Uluslararası Pick-Up Ödülünü Kazandı

blank
Toyota Hilux Uluslararası Pick-Up Ödülünü Kazandı

İçerik: Toyota Hilux Uluslararası Pick-Up Ödülünü Kazandı

Toyota Hilux Uluslararası Pick-Up Ödülünü Kazandı:

Toyota Hilux, 2022-2023 Uluslararası Pick-up Ödülleri’nin (IPUA) 6.’sında yılın pikap modeli seçildi. Bu prestijli ödül, Fransa’nın Lyon kentinde düzenlenen Solutrans 2021 fuarında duyuruldu. Hilux, piyasaya çıktığı 1968 yılından bu yana en çok tercih edilen pick-up unvanını elinde tutuyor.

2009’dan beri düzenlenen Uluslararası Pick-up Ödülleri, bugün satılan en verimli bir tonluk pick-up araçlarını öne çıkarıyor. Birçok ödülün de sahibi olan Hilux, güçlü motorlarının yanı sıra yüksek yol tutuş kabiliyeti, dayanıklılığı ve güvenilirliği ile jüri üyelerinin beğenisini kazandı.

50 yılı aşkın süredir dayanıklılık ve yüksek off-road performansı ile öne çıkan Hilux, son nesli ile tüm iddialarını daha ileriye taşımayı başardı. Güçlü motorlarının yanı sıra günlük kullanımda da konforlu bir sürüş sunuyor. Bu ödül, Hilux’un artan yeteneklerini bir kez daha vurguladı.

İlk olarak 1968 yılında Japonya’da satışa sunulan Hilux, bir yıl sonra Avrupa pazarına sunuldu. O zamandan beri Hilux, Toyota yelpazesindeki en başarılı modellerden biri olmaya devam ediyor.

Ödüllerle taçlanan Hilux’un yenilmezliği, Kuzey Kutbu, İzlanda volkanları ve Antarktika’yı ve Dakar Rallisi’ndeki başarılarını fethederek sayısız kez kendini kanıtladı.

Halihazırda altı farklı ülkede üretilen Hilux, 180 ülkede satılmasıyla dünya çapında bir üne sahiptir. Dünya çapında 18 milyondan fazla satışla dünyanın en sevilen pick-up’ı olarak öne çıkıyor.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Toyota Hilux Uluslararası Pick-Up Ödülünü Kazandı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek. Extreme E’nin kardeş şampiyonasının 2024’te başlaması bekleniyor. …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör