El Salvador, Bitcoin’e Dayalı Bir Şehir Yaratmayı Planlıyor

blank
El Salvador, Bitcoin'e Dayalı Bir Şehir Yaratmayı Planlıyor

İçerik: El Salvador, Bitcoin’e Dayalı Bir Şehir Yaratmayı Planlıyor

El Salvador, Bitcoin’e Dayalı Bir Şehir Yaratmayı Planlıyor:

El Salvador hükümeti, Bitcoin’e yaptıkları yatırımları arttırmaya çalışıyor. Coindesk ve BBC News raporu Başkan Nayib Bukele, La Unión ve Conchagua arasındaki Fonseca Körfezi boyunca bir yanardağın yakınında bir “Bitcoin Şehri” inşa etme planlarını açıkladı. Metropol, kripto madenciliğini desteklemek için kendi jeotermal enerji santraline sahip olacak ve sermaye kazancı, gelir, bordro veya emlak vergisi olmayacak, sadece katma değer vergisi olmayacak.

Bir şehirden bekleyeceğiniz tüm olanaklar, yeni kurulacak olan Bitcoin şehrine eklenmek isteniyor, La Unión’daki insanlar yeni gelişmede çalışmak için seyahat edebilecekler.

Bukele, şehrin yaratılması için bir zaman çizelgesi açıklamadı. Bununla birlikte, aynı anda yarısının enerji ve madencilik altyapısı oluşturmak için kullanılacağı, geri kalanının daha fazla dijital para birimi satın almak için kullanılacağı 1 milyar dolarlık bir ABD “Bitcoin tahvili” açıkladı. Bono geliştiricisi Blockstream’in strateji şefi Samson Mow, El Salvador’un beş yıl sonra kripto varlıklarını satmaya başlayacağını ve tahvil sahiplerine fazladan temettü ödeyeceğini söyledi. İlk yüzde 6,5 verimle, her şey yolunda giderse bu, ülke için önemli bir beklenmedik düşüşü temsil edebilir.

Hareket, 2020’de 24,6 milyar doların biraz üzerinde gayri safi yurtiçi hasılaya sahip bir şirket için büyük bir kumar gibi gözüküyor. Bukele’nin yönetimi ekonomik büyümeyi, bağımsızlığı ve yatırımı teşvik etmek için Bitcoin’e güveniyor, ancak bu aynı zamanda parasal formatın genel olarak yukarı yönlü olduğunu varsayıyor. yörünge. Ayrıca, vergi teşvikleri olsa bile, sakinlerin ve yatırımcıların Bitcoin odaklı bir şehre akın edip etmeyeceği de belli değil. Bu, kripto para birimi için yeni bir bölge ve projenin gelişmesine yardımcı olacak yeterli desteğin olup olmadığı kesin değil.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: El Salvador, Bitcoin’e Dayalı Bir Şehir Yaratmayı Planlıyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör