Facebook ve Instagram Mesaj Şifrelenmesi 2023’e Erteleniyor

blank
Facebook ve Instagram Mesaj Şifrelenmesi 2023'e Erteleniyor

İçerik: Facebook ve Instagram Mesaj Şifrelenmesi 2023’e Erteleniyor

Facebook ve Instagram Mesaj Şifrelenmesi 2023’e Erteleniyor:

Meta’nın daha özel bir deneyim için güvenlik önlemlerini genişletme çabası, şirketin başlangıçta umduğundan daha uzun sürecek. The Guardian’a göre, güvenlik şefi Antigone Davis, The Telegraph için Facebook Messenger ve Instagram’da varsayılan uçtan uca şifreli mesajlaşmanın kullanıma sunulmasının “2023’te bir zamana” ertelendiği konusunda bir yazı yazdı. Davis, sosyal medya firmasının başlangıçta hareketin 2022’ye kadar tamamlanmasını planladığını, ancak “bunu doğru yapmak” için fazladan zaman istediğini söyledi.

Ekstra gizlilik WhatsApp’ta zaten uzun süredir mevcut, ancak Facebook Messenger ve Instagram hala şifreli bir sohbet başlatmanızı gerektiriyor (Messenger’da “Gizli Konuşmalar”). Meta, ardından Facebook, 2019’da şifreleme ve diğer gizlilik özelliklerine yönelik daha geniş bir adım attı.

Gecikme, Birleşik Krallık’ta garip bir zamanlamaya yol açacak. Ülke, 2023’te teknoloji şirketlerinin istismarı önlemesini ve çocukları korumasını gerektirecek bir güvenlik yasası çıkarıyor. Arka kapılar için şifreleme gerektirmese de, şu anki Birleşik Krallık İçişleri Bakanı Priti Patel varsayılan şifrelemeye karşı çıkmaktan çekinmiyor ve fikirlerini parlamentoda açık olarak ifade etti. Patel bu durumun “kolluk kuvvetlerinin suçluları takip etme kabiliyetini ciddi şekilde” sınırlayacağını iddia etti. Meta, yasa yürürlüğe girene kadar planlarını değiştirme baskısı ile karşı karşıya kalabilir.

Davis, Meta’nın hala şifrelenmemiş bilgi ve kullanıcı raporlarının bir kombinasyonu yoluyla kötüye kullanımı tespit etme gücüne sahip olacağını söyledi. Gecikme, hükümetlere güvence vermek ve olası çatışmaları önlemek için zaman da sağlayabilir. Bu durumda, sohbet şifrelemesi acil bir tehdit altında değildir, ancak daha uzun zaman dilimi biraz belirsizlik ekler.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Facebook ve Instagram Mesaj Şifrelenmesi 2023’e Erteleniyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör