Son Zamanlarda Yükselişe Geçen Giyilebilir Teknoloji Nedir

blank
Son Zamanlarda Yükselişe Geçen Giyilebilir Teknoloji Nedir

İçerik: Son Zamanlarda Yükselişe Geçen Giyilebilir Teknoloji Nedir

Son Zamanlarda Yükselişe Geçen Giyilebilir Teknoloji Nedir:

Giyilebilir teknoloji, teknoloji endüstrisinin en hızlı büyüyen sektörlerinden biridir. Temel fitness takipçilerinden son derece gelişmiş spor ve akıllı saatlere ve hatta sanal ve artırılmış gerçeklik kulaklıklarına kadar her yerde kullanılır.

Giyilebilir cihazlar, vücut hareketlerini takip eden akıllı sensörlerle donatılmıştır. Tipik olarak, bu ürünler akıllı telefonla kablosuz olarak senkronize olmak için bluetooth, Wi-Fi ve mobil internet bağlantısını kullanır. Kullanıcılar, sensörler yardımıyla giyilebilir cihazlara bağlanıyor. Zinde ve aktif kalmak, kilo vermek, daha organize olmak veya genel zihinsel ve fiziksel sağlığınızı izlemek gibi hedeflere ulaşmanıza yardımcı olur. Her zaman kullanıcının yanında olan giyilebilir teknoloji ürünleri; Eğlence, sağlık, iş, bilişim, eğitim, sosyalleşme ve güvenlik gibi birçok alanda önemli hizmetler sunmaktadır.

Giyilebilir teknoloji ürünleri arasında akıllı saatler, vücut sensörleri, akıllı gözlükler, elektronik giysiler, mücevherler ve kişisel video kayıt cihazları yer alıyor. Bu ürünler koruyucu giysi, konum takibi, yaşam takibi, sağlık, giyilebilir web, spor performansı, sağlık ve aktivite takibi gibi amaçlarla kullanılmaktadır. Tasarlanan cihazların giderek kompaktlaşan yapısı ve maliyetlerin düşmesi, gelecekte iş dünyasının bazı süreçlerini değiştirebilir. Giyilebilir teknoloji, çalışanların nerede olduklarını, hangi yöne gittiklerini ve hızlarını belirlemek için kullanılabilir.

GPS ile otomatik olarak veri toplanarak mobil çalışma koşulları oluşturulabilir. Bu yöntemle işverenler, personelin bulunduğu yerdeki gerçek zamanlı bilgilere erişebilir ve çalışanların verimli çalışıp çalışmadığını izleyebilir. Mevcut süreçte giyilebilir teknoloji ürünleri; Kalp atış hızını, terlemeyi, sıcaklık değişikliklerini, kas aktivitesini ve vücut yağ kompozisyonunu ölçebilir.

Gelecekte vücutla etkileşime giren sensörlerin sayısı artırılabilir ve vücuttaki her değişikliği ölçebilir hale gelebilir. Giyilebilir teknoloji ürünleri ile vücutta önemli değişiklikler yaratan kan şekeri, böbreklerden geçen mineraller ve besinlerle alınan vitamin miktarı gibi birçok konuda bilgi sahibi olabiliyoruz.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Son Zamanlarda Yükselişe Geçen Giyilebilir Teknoloji Nedir

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Intel, 2021’de Rekor Satış Rakamlarına Ulaştı

Intel, 2021’de Rekor Satış Rakamlarına Ulaştı: Intel Çarşamba günü, 2021’in benzeri görülmemiş talep ve tedarik …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör