WhatsApp Web Nedir Ve Nasıl Kullanılır?

blank
WhatsApp Web Nedir Ve Nasıl Kullanılır?

İçerik: WhatsApp Web Nedir Ve Nasıl Kullanılır?

WhatsApp Web Nedir Ve Nasıl Kullanılır?:

WhatsApp Web, akıllı telefonunuzdaki WhatsApp hesabınızın bilgisayar tabanlı uzantısıdır. Bu durum kullanıcılara büyük kolaylık sağlamaktadır. Whatsapp kullanıcısıysanız güzel bir deneyim yaşamak için bilgisayardan veya telefondan Whatsapp’a erişebilirsiniz. WhatsApp web nasıl kullanılır? Bilgisayardaki tarayıcıdan Whatsapp Web kullanımı ile ilgili aşağıdaki bilgileri inceleyelim.

Whatsapp Web, telefonunuzdan giriş yaptığınız Whatsapp uygulamasının web tabanlı uzantısıdır. Whatsapp’ı hem telefondan hem de bilgisayardan aynı anda kullanırsanız, Whatsapp’tan gönderdiğiniz veya aldığınız tüm mesajlar senkronize olduğu için bu mesajları telefondan veya bilgisayardan görebilirsiniz.

Whatsapp uygulamasını bilgisayarlarınıza taşıyan Whatsapp web sayesinde mesajlarınıza bilgisayarlarınızdan cevap verebilirsiniz. Mesaj göndermek veya görüntülemek için telefonunuzu açmanız gerekmez. Bu da pil süresi açısından avantaj sağlıyor.

Whatsapp Web’in bir diğer avantajı da zamandır. Mesajlara bilgisayar üzerinden çok daha hızlı cevap verebilirsiniz.

Tarayıcıyı açtıktan sonra doğrudan web.whatsapp.com adresinden ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

  • Sayfayı açtıktan sonra telefonunuzdaki Whatsapp uygulamasını açın ve Ayarlar bölümüne girin.
  • Ayarlarda Whatsapp Web/Masaüstü seçeneğini göreceksiniz. Bunu tıklayın ve ekrandaki barkodu tarayın. Barkodu taradıktan sonra mesajlarınızı bilgisayarda yönetebilirsiniz.
  • Whatsapp ayarlarınızı bu servis üzerinden değiştirebilirsiniz. Örneğin Whatsapp Web bildirim sesi duymak istemiyorsanız Whatsapp Web arayüzünden bunu yapabilirsiniz.
  • Kimseyi engellemek için telefon kullanmanıza gerek yok. Engellenen kişiler listesini Whatsapp Web’de görüntüleyebilirsiniz.
  • Bu hizmeti kullanmak için telefonunuzun internete bağlı olması gerekir. Telefonunuzun internet bağlantısını kapatırsanız, mesajları bilgisayarda görüntüleyemezsiniz.
0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: WhatsApp Web Nedir Ve Nasıl Kullanılır?

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör