Yeni Peugeot 308, Almanya’da Yılın Kompakt Otomobili Seçildi

blank
Yeni Peugeot 308, Almanya'da Yılın Kompakt Otomobili Seçildi

İçerik: Yeni Peugeot 308, Almanya’da Yılın Kompakt Otomobili Seçildi

Yeni Peugeot 308, Almanya’da Yılın Kompakt Otomobili Seçildi:

Kusursuz tasarımı, öncü teknolojileri ve üstün performansıyla tüketicilerin kalbini kazanmayı başaran Peugeot modelleri, başarılarını ödüllerle taçlandırmaya devam ediyor. Fransız üreticinin kompakt sınıftaki başarılı temsilcisi yeni Peugeot 308, Almanya’da 2022 Yılın Otomobili ödülünü kazandı. GCOTY (Almanya’nın Yılın Otomobili) jürisi, 9 otomobil üreticisinin 11 otomobili arasından kompakt sınıfında birinci olan yeni Peugeot 208’u seçti.

Jüri için, PEUGEOT’nun ‘seçim özgürlüğü’ stratejisi, müşterilerin benzinli, dizel ve iki plug-in hibrit motor arasında seçim yapmalarına olanak tanıyan özel bir odak noktasıydı. Modern teknoloji, dijital ve bireysel olarak programlanabilen PEUGEOT i-Cockpit® ve yeni PEUGEOT logolu tasarım da yeni kompakt hatchback’in ödüllendirilmesinde etkili oldu. Peugeot markasının kompakt modeli, 2014 Yılın Otomobili de dahil olmak üzere birçok ödül kazanma başarısını sürdürüyor.

blank

Dünya çapında otomobil severlerin beğenisini kazanan yeni Peugeot 308, tüketicilerin yanı sıra sektör liderlerinin de ilgisini çekmeyi başardı. Yeni model, Almanya’nın önde gelen prestijli ödüllerinden birini kazandı. Yeni Peugeot 308, kompakt sınıfta 2022 GCOTY (Almanya’nın Yılın Otomobili) seçildi. Kompakt, ‘Premium’, ‘Lüks’, ‘Yeni Enerji’ ve ‘Performans’ olmak üzere beş kategoride ödüle layık görülen model, pazar uyumluluğu ve modellerin geleceğe uygulanabilirliği açısından en iyi model oldu. Beş kategorinin kazananları, Kasım 2022’de duyurulacak olan toplam 25 GCOTY için yarışacak. Bu ödül, otomotiv endüstrisindeki en prestijli ödül olarak kabul ediliyor. GCOTY, herhangi bir yayınevi, otomobil üreticisi veya otomobil fuarından bağımsız 20 uluslararası otomotiv gazetecisinden oluşan bir jüri tarafından seçilir.

Markanın kusursuz bir şekilde yenilenen logosuna sahip ilk modeli olarak görücüye çıkan Peugeot 308, ‘Aslan’ markasının yeni marka kimliğini net bir şekilde yansıtan kusursuz tasarım çizgileriyle göz dolduruyor. Dikey ön ve arkada üç tırnaklı tasarıma sahip tam LED farlar, markanın kendine özgü ışık imzasını ortaya koyuyor.

Yeni Peugeot 308, Seçim Özgürlüğü sloganına uygun olarak iki plug-in hibrit versiyonun (elektrikli ve benzinli motor 180 HP ve 225 HP) dışında farklı benzinli veya dizel motor seçenekleriyle sunuluyor.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Yeni Peugeot 308, Almanya’da Yılın Kompakt Otomobili Seçildi

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek. Extreme E’nin kardeş şampiyonasının 2024’te başlaması bekleniyor. …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör