ASELSAN’dan Helikopter Modernizasyonuna Destek Gelecek

blank
ASELSAN'dan Helikopter Modernizasyonuna Destek Gelecek

İçerik: ASELSAN’dan Helikopter Modernizasyonuna Destek Gelecek

ASELSAN’dan Helikopter Modernizasyonuna Destek Gelecek:

ASELSAN, Ukrayna’nın Mi-8 helikopterlerinin modernizasyonu kapsamında elektro-optik hedefleme sistemi tedarik edecek

Ukrayna, envanterindeki Mi-8 nakliye helikopterlerini modernize edecek. Türk Savunma Sanayii’nin önde gelen firmalarından ASELSAN, söz konusu modernizasyon kapsamında Ukraynalı Motor-Sich ve Savunma Teknolojileri firmaları ile çalışacak.

Defence Express tarafından bildirildiği üzere, söz konusu firmalar arasında Kasım 2021 tarihlinde ​​arasında İstanbul’da düzenlenen SAHA EXPO 10 fuarında iş birliği anlaşması imzalandı. Anlaşmaya göre Mi-8 nakliye helikopterleri elektro-optik hedefleme ile donatılacak. ASELSAN tarafından geliştirilen sistemler. Anlaşma kapsamında tedarik edilecek sistemler, modernizasyon paketi kapsamında hem Ukrayna içinde hem de dışında müşterilere Mi-8 helikopterleri sağlanacak.

Ayrıca ASELSAN, Mi-8 helikopterinde silah paketine entegre edilmek üzere hassas güdümlü havadan havaya füzelerin temini için Ukraynalı firmalarla da anlaştı.

Baykar Savunma ile ASELSAN arasında SAHA EXPO 2’de Bayraktar TB2021 S/İHA için ASELSAN CATS Elektro Optik Sistem sipariş sözleşmesi imzalandı. Satın alınacak CATS Elektro Optik Sistemleri Bayraktar TB2’lerin yurt içinde kullanılması için sipariş verildi.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, 20 Mart 2021 tarihinde ASELSAN’ın Akyurt tesislerini ziyaret etti. Bakan Varank, ASELSAN’ın Mikroelektronik Güdüm ve Elektro-Optik Sektör Başkanlığı’nın bulunduğu tesislere yaptığı ziyarette, Kanada tarafından kullanılan ithal sisteme yönelik uygulanan ambargoyu hatırlattı. Bayraktar TB2 SİHA’larda (Silahlı İnsansız Hava Araçları) aynı amacı taşıdığını ve CATS’ın İHA’larda başarıyla test edildiğini ve kullanıldığını duyurdu.

2 Mayıs’ta Jandarma ve Emniyet Genel Müdürlüğü’ne teslim edilen yeni Bayraktar TB2021 SİHA’ların CATS kameralarıyla birlikte hizmete sunulduğunu belirten İsmail Demir, ambargoların ardından CATS kameralarının güçlendirilmesine hız verdiklerini duyurdu.

ASELSAN CATS, yeni geliştirmeleri ile TEKNOFEST 2021’de görücüye çıktı. Bayraktar TB2’de canlı olarak gösterilirken, Akıncı TİHA’da da gösterilen CATS, son zamanlarda stabilizasyon, ağırlık ve optik performans açısından birçok iyileştirme geçirdi.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: ASELSAN’dan Helikopter Modernizasyonuna Destek Gelecek

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

AKSUNGUR SİHA Deniz ve Hava Kuvvetlerine Teslim Edilecek

AKSUNGUR SİHA Deniz ve Hava Kuvvetlerine Teslim Edilecek. Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) mühendis …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör