Motorola, 200 Megapiksellik Bir Telefon Üzerinde Çalışıyor

blank
Motorola, 200 Megapiksellik Bir Telefon Üzerinde Çalışıyor

İçerik: Motorola, 200 Megapiksellik Bir Telefon Üzerinde Çalışıyor

Motorola, 200 Megapiksellik Bir Telefon Üzerinde Çalışıyor:

Motorola, Samsung’un 200 megapiksel kamera sensörünü akıllı telefonunda kullanan ilk üretici olacak. Farklı kamera sensörüne sahip model, 2022’nin ilk yarısında piyasaya çıkabilir. Samsung, 200 megapiksellik ISOCELL HP1 sensörünü Eylül ayında tanıttı. Samsung’un özel kamera sistemi 200 megapiksellik maksimum görüntü çözünürlüğü sağlamaya yardımcı olan yeni bir piksel gruplama teknolojisi kullanıyor. Motorola’nın yanı sıra Xiaomi, gelecek yıl 200 megapiksellik telefonunu piyasaya sunmak istiyor. Samsung ise 2023 yılında kendi bünyesinde 200 megapiksel kamera taşıyan modeliyle gelmeye hazırlanıyor.

Twitter’da Ice Universe takma adını kullanan bir teknoloji yazarı, Motorola’nın önce 200 megapiksel kameralı telefonunu getireceğini iddia etti. Bunu, gelecek yılın ikinci yarısında 200 megapiksel kameralı yeni akıllı telefonunu piyasaya sürmesi beklenen Xiaomi takip edecek. Ayrıca, bilgi sahibi Samsung’un 200 megapiksel kameralı telefonunu Motorola ve Xiaomi’den sonra 2023’te piyasaya sürmeyi planladığını iddia etti.

Motorola ve diğer üreticiler henüz planlarını doğrulamadı, ancak Çin’deki bir bilgi verici Twitter’da paylaşılan ayrıntıları doğruladı ve Samsung’un 200 megapiksel kamerasıyla gelen ilk Motorola telefonu önerdi.

blank

200 megapiksellik Samsung ISOCELL HP1 sensörü, 0,64 mikron piksel piksel boyutuyla birlikte gelir. Ayrıca, ortama bağlı olarak, kullanıcıların 12,5 ve 200 megapiksel çözünürlükleri arasında görüntü yakalamasını sağlamak için ikiye iki, dörte dört veya tam piksel düzeni kullanan tescilli Chameleon Cell teknolojisi ile donatıldı.

Motorola’nın 200 megapiksel kameralı cep telefonuna ek olarak, 60 megapiksel OmniVision OV60A 0.61μm selfie kamera sensörüne sahip olabilecek Moto Edge X üzerinde çalıştığı söyleniyor. Moto Edge X’in ayrıca arkasında 50 megapiksel OmniVision OV50A 1/1.55 ​​inç birincil kameraya sahip olduğu iddia ediliyor.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Motorola, 200 Megapiksellik Bir Telefon Üzerinde Çalışıyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi. WhatsApp, yeni bir rapora göre, Android uygulamasında …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör