Yerli Araba TOGG’un Fiyatı Ne Kadar Olacak?

blank
Yerli Araba TOGG'un Fiyatı Ne Kadar Olacak?

İçerik: Yerli Araba TOGG’un Fiyatı Ne Kadar Olacak?

Yerli Araba TOGG’un Fiyatı Ne Kadar Olacak?:

TOGG CEO’su Gürcan Karakaş, 2022’nin sonunda banttan çıkması planlanan yerli otomobilin fiyatı hakkında bir ipucu paylaştı. Karakaş, “Fiyatlandırmamız içten yanmalı bir C-SUV fiyatına göre rekabetçi olacak 2022’nin sonu ve 2023’ün başı. Fiyatı o andaki şartlar belirleyecek.” dedi.

Geçtiğimiz günlerde TOGG fabrikasını ziyaret eden Fatih Altaylı, konuyla ilgili bir köşe yazısı yazarak aracın maliyetinin 40 bin euro civarında olacağını söyledi. Yeni Şafak’a konuşan TOGG CEO’su Gürcan Karataş, yerli otomobilin fiyatı hakkında bilgi verdi.

Türkiye’de yerli otomobillerle ilgili çalışmalar devam ederken, vatandaşlar en çok yerli araçların fiyatlarını merak ediyor. Daha erişilebilir hale getirilmesi beklenen yerli araç için TOGG CEO’su Gürcan Karakaş’tan yeni açıklamalar yapıldı. Açıklamalarla birlikte özellikle aracın fiyatıyla ilgili gündemde olan birçok farklı spekülasyon ve haberin geçerli olmadığı görüldü.

Yerli otomobille ilgili en çok merak edilen şeylerden biri de vatandaşın satın alıp alamayacağı. Fiyatla ilgili değerlendirmede bulunan Karakaş, “Çözüm ortaklarımız ve ekibimiz 1,5 yıldır fiyat konusunu tartışıyor. Fiyatlandırmamız, 2022’nin sonlarında ve 2023’ün başlarında içten yanmalı bir C-SUV’nin fiyatı ile rekabetçi olacaktır. Fiyat, o zamanın koşullarına göre belirlenecektir. Miktar olarak, kamuoyunun bizden 30 yılda 15 bin adet satın almak için anlaşması var. İlk etapta bir yığın şeklinde alacaklarını sanmıyorum. Nasılsa istemiyorlar. Dolayısıyla üreteceğimiz ilk araçlar herkese ulaşacak” dedi. dedim.

Üretime ilişkin bilgi veren Karakaş, “2030 yılına kadar 5 farklı segmentte 350 bin araç üretmeyi planlıyoruz. Öncelikle yıllık üretimi 100 bin adet, sonraki üretimi ise 175 bin adet olarak belirledik. Ancak yüksek talep olması durumunda 3 ay önceden çok hızlı bir şekilde kapasitemizi arttırabiliyoruz. İlk üretimlerimiz C-SUV ile başlayacak ve ilerleyen dönemde B-SUV ve sedan modellerimiz olacak” dedi. ifadeleri kullandı.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Yerli Araba TOGG’un Fiyatı Ne Kadar Olacak?

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek. Extreme E’nin kardeş şampiyonasının 2024’te başlaması bekleniyor. …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör