Google İtalya’da 20 Milyon Euro’luk Ceza Aldı

blank
Google İtalya'da 20 Milyon Euro'luk Ceza Aldı

İçerik: Google İtalya’da 20 Milyon Euro’luk Ceza Aldı

Google İtalya’da 20 Milyon Euro’luk Antitröst Cezası Aldı:

İtalya’nın antitröst gözlemcisi, Cuma günü Apple ve Google’a 20 milyon Euro para cezası verdi, Avrupa Birliği bu hafta ABD’li teknoloji devlerine ikinci kez yaptırım uyguladı.

Avrupa ülkeleri, son yıllarda Big Tech’in iş uygulamalarını yıkarken, AB, düzenlemeleri sıkılaştıracak yasalarla ilerliyor.

İtalyan rekabet kurumu, tüketicilere yeterli bilgi vermemek ve verilerinin kullanımında “agresif yöntemlere” başvurmak da dahil olmak üzere tüketici kodunu ihlal etmekten Apple ve Google’ın her birine 10 milyon Euro para cezası verdiğini söyledi.

Açıklamada, “Ne Apple ne de Google, ticari amaçlarla kullanıcı verilerinin edinilmesi ve kullanılması hakkında net ve anında bilgi sağlamadı” dedi.

Düzenleyici, bu haftanın başlarında Apple ve e-ticaret devi Amazon’a Amazon’daki belirli Apple ürünleri satıcılarının erişimini kısıtladığı için 20 milyon Euro para cezası verdi.

Bu arada, Perşembe günü Avrupa Birliği üye ülkeleri, Big Tech üzerinde benzeri görülmemiş bir gözetim oluşturabilecek iki dönüm noktası yasasında ortak tutumlarını kabul ettiler.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Google İtalya’da 20 Milyon Euro’luk Ceza Aldı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör