Türkiye 6G Sistemi İçin Hazırlıklar Yapıyor

blank
Türkiye 6G Sistemi İçin Hazırlıklar Yapıyor

İçerik: Türkiye 6G Sistemi İçin Hazırlıklar Yapıyor

Türkiye 6G Sistemi İçin Hazırlıklar Yapıyor:

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, toplam genişbant abone sayısının Türkiye nüfusunu 87 milyon ile aştığını vurgulayarak, “Teknolojiyi frenlemek mümkün değil. Bu anlamda ülkemizde hem sabit hem de mobil ve uydu altyapıları açısından önemli yatırımlar gerçekleştirdik” dedi. Yerli ve milli ürünler kullanarak 5G şebekelerini devreye alacaklarını belirten Karaismailoğlu, şu anda 6G teknolojisinin yanı sıra 5G sistemine de hazırlandıklarına dikkat çekti.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Bilişim Zirvesi’21’in online açılış törenine katıldı. Karaismailoğlu, “İnsanlık, o döneme damgasını vuran teknolojik gelişmelerle geçirdiği zaman dilimlerini hep hatırlamış ve bu yeniliklere uygun isimler vermiştir. Buharlı makinelerin icadı ile başlayan Birinci Sanayi Devrimi’ni, 1870 yılında elektrik enerjisinin kullanılmasıyla başlayan İkinci Sanayi Devrimi ve ardından gelen mekanizasyon dönemi izledi. 1970’lerden sonra insanlık, bilgisayarların ve otomasyonun yaygınlaşmasıyla yaşanan sıçrama ile Üçüncü Sanayi Devrimi’ne adım attı. İçinde bulunduğumuz 21. yüzyıla damgasını vuran en önemli dinamik hiç şüphesiz bilgisayarlar ve iletişim teknolojileridir. Çağımızla hız, internet ve mobilite kazanıldı.

Dijital dönüşüm hareketi ‘Endüstri 4.0’ veya Dördüncü Sanayi Devrimi olarak anılmaya başlandı. Şu anda iletişim teknolojileri açısından oldukça gelişmiş bir aşamadayız. İnternet başta olmak üzere günlük hayatımızın her aşamasında iletişim araçlarını kullanıyoruz.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Türkiye 6G Sistemi İçin Hazırlıklar Yapıyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör