Disney, 2022’de İçeriğe 33 Milyar Dolar Harcayacak

blank
Disney, 2022'de İçeriğe 33 Milyar Dolar Harcayacak

İçerik: Disney, 2022’de İçeriğe 33 Milyar Dolar Harcayacak

Disney, 2022’de İçeriğe 33 Milyar Dolar Harcayacak:

Walt Disney Company, 2022 mali yılında içeriğe 33 milyar dolar harcamayı planlıyor. Bu sayı, Çarşamba öğleden sonra ABD’de Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) sunulan yıllık bir raporda gözüktü. 33 milyar dolarlık rakam, 2021 mali yılında Disney’in içerik harcamasına göre yaklaşık 8 milyar dolarlık bir artışı temsil ediyor.

The Walt Disney Company, 2022 Mali Yılı raporunda, “Artış, [doğrudan tüketiciye] genişlememizi desteklemek için daha yüksek harcamalardan kaynaklanıyor ve genellikle [devam eden] COVID-19 [pandemi] nedeniyle üretimde önemli bir kesinti olmadığını varsayıyor” dedi. Doğrudan tüketiciye, akış hizmetleri anıldığı şekliyle over-the-top (OTT) platformları için kullanılan iş terimi olarak geçiyor. Bu, ekstra 8 milyar doların Disney+, ESPN+, Hulu ve Disney+ Hotstar’ın kullanımı için ayrıldığı anlamına geliyor.

Tabii ki, bu 33 milyar dolar, uzun vadeli çok yıllı sözleşmelerin bir parçası olarak yılda yüz milyonlarca dolara ulaşan spor haklarının değeriyle destekleniyor. Ancak yine de Disney’in Netflix, Amazon Prime Video, HBO Max ve diğerleriyle rekabet etmek istediği için akış işine öncelik verdiğini gösteriyor. Netflix bu yıl içeriğe yaklaşık 17 milyar dolar harcadı, Amazon 2020’de 11 milyar dolardan fazla gelir elde etti ve HBO Max’in müstakbel ebeveyni Warner Bros. Discovery bunun nakde çevrileceğini söyledi yılda 20 milyar dolar gelir elde etmeyi planlıyor.

Peki bu 33 milyar dolar bize ne getirecek? Aynı yıllık raporda, Walt Disney Company, Stüdyolarının -yani Marvel Studios, Walt Disney Pictures, Lucasfilm, Pixar, Searchlight Pictures ve Twentieth Century Studios- sinemalar ve akış için 50 başlık (film ve dizi) sunacağını belirtti. Bu arada, Genel Eğlence bölümü – bunlar ABC ve Disney TV stüdyoları, National Geographic ve FX Productions – 60 senaryosuz dizi, 30 komedi dizisi, 25 drama dizisi, 15 belgesel dizisi ve/veya sınırlı dizi, 10 animasyon dizisi, ve beş TV için yapılmış film anlamına geliyor.

4 1 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Disney, 2022’de İçeriğe 33 Milyar Dolar Harcayacak

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Netflix ve Mattel ‘Masters of the Universe’ Filmi Çekiyor

Netflix ve Mattel ‘Masters of the Universe’ Filmi Çekiyor. Netflix’in Masters of the Universe ile …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör