Şimdiye Kadar Görülen En Kötü Covid-19 Varyantı Tespit Edildi

blank
Şimdiye Kadar Görülen En Kötü Covid-19 Varyantı Tespit Edildi

İçerik: Şimdiye Kadar Görülen En Kötü Covid-19 Varyantı Tespit Edildi

Şimdiye Kadar Görülen En Kötü Covid-19 Varyantı Tespit Edildi:

259 milyondan fazla kişiye bulaşan koronavirüs salgınıyla ilgili endişe verici bir keşif yapıldı. Bilim adamları, Güney Afrika’da bulunan Botsvana’da Covid-19’un en mutasyona uğramış varyantını belirlediler.

Güney Afrika’da tespit edilen yeni korona virüs varyantı hakkında açıklamalar yapıldı. Birleşik Krallık’taki uzmanların “gördüğümüz en kötü durum” olarak adlandırdığı yeni bir Covid çeşidi nedeniyle küresel piyasalarda bir riskten kaçınma dalgası yaşandı. Dünya Sağlık Örgütü (WHO) özellikle varyant için toplanmaya karar verdi.

Bilim adamları, Botsvana’da şimdiye kadar Covid-19’un en mutasyona uğramış varyantını belirlediler. Resmi olarak B.1.1.529 koduyla bilinen bu varyant, “Nu varyantı” olarak adlandırıldı.

Uzmanlar, bu varyantta 32 farklı mutasyon tespit edildiğini duyurdu ve bu virüsün koronavirüs aşılarına karşı daha dirençli olabileceğini duyurdu.

Bilim insanları, “Bu varyant şimdiye kadar karşılaştığımız en tehlikelisi olabilir” yorumunda bulunurken, şu ana kadar sadece 10 vakanın tespit edildiği belirtildi. Londra Üniversitesi’nden bilim insanı Profesör François Balloux, üç farklı ülkede bulunduğunu açıklayarak, “Bu varyant muhtemelen teşhis edilmemiş bir AIDS hastasına bulaştıktan sonra mutasyona uğradı.”

Şimdi geliştirilen aşıların genetik mutasyon nedeniyle bu varyanta karşı daha az etkili olabileceğini belirten Dr. Tom Peacock, British Daily Mail’e “Bu varyantın mutasyon kombinasyonu korkunç” dedi. Peacock, “Kağıt üzerindeki bu varyant, Delta varyantı da dahil olmak üzere, karşılaştığımız en kötü şey olabilir.” Dedi.

Nu varyantı olarak bilinen bu virüsün şu anda stabil olmadığını ve bunun hastalıkla mücadelede daha büyük zorluklara neden olabileceğini açıklayan uzmanlar, “Botswana’da 3 varyant ve Güney Afrika’da 6 vaka tespit edildi. Bu hastalık Hong Kong’da yaşayan 36 yaşındaki bir erkekte de tespit edildi.”

İngiliz halk sağlığı örgütü, bölgedeki gelişmeleri yakından takip ettiklerini duyurdu.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Şimdiye Kadar Görülen En Kötü Covid-19 Varyantı Tespit Edildi

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Hangi Tip Covid-19 Antikor Test Kitleri Daha İyi Çalışıyor

Hangi Tip Covid-19 Antikor Test Kitleri Daha İyi Çalışıyor Yakın Doğu Üniversitesi araştırmacılarının ABD Gıda …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör