Xiaomi, Açık Kaynak Robot CyberDog’u Tanıttı

blank
Xiaomi, Açık Kaynak Robot CyberDog'u Tanıttı

İçerik: Xiaomi, Açık Kaynak Robot CyberDog’u Tanıttı

Xiaomi, Açık Kaynak Robot CyberDog’u Tanıttı:

Xiaomi, biyolojik dünyadan ilham alan yeni dört ayaklı robotu CyberDog ile geleceğin teknolojisini keşfetme konusunda cesur bir adım daha attı. CyberDog, Xiaomi’nin mühendislik becerisinin zirvesini temsil ediyor ve açık kaynak olduğundan, mevcut geliştiricilerin bunun üzerine inşa edilmesini sağlamaya odaklanıyor.

CyberDog, Xiaomi’nin açık kaynak topluluğu ve dünya çapındaki geliştiriciler için dört ayaklı robotik alanındaki ilk girişimidir. CyberDog ile ilgilenen robotik meraklıları, benzer düşünen diğer Xiaomi Hayranları ile rekabet edebilecek, birlikte yaratabilecek ve dört ayaklı robotların potansiyelini ortaya çıkarabilecek.

CyberDog, Xiaomi tarafından kendi bünyesinde geliştirilen ve yüksek hız, çeviklik ve geniş hareket aralığı sağlayan servo motorlarla donatıldı ve kalibre edildi. 32N·m/220Rpm’ye kadar maksimum tork ve dönüş hızı ile CyberDog, yüksek hızlı hareket ve 3,2m/s’ye kadar geri takla gibi karmaşık eylemleri gerçekleştirebilir.

CyberDog’un beyni, NVIDIA® Jetson Xavier™ NX platformunda yerleşik yerleşik ve uç sistemler için yapay zeka destekli bir süper bilgisayardır. Süper bilgisayar 384 CUDA® Çekirdeği, 48 Tensör Çekirdeği, 6 Carmel ARM İşlemci ve 2 derin öğrenme hızlandırma motorundan oluşuyor.

CyberDog, biyolojik organizmaları doğru bir şekilde modellemek için hareketlerine rehberlik eden ve anında geri bildirim sağlayan 11 adet yüksek hassasiyetli sensörle donatılmıştır. Dokunmatik sensörler, kameralar, ultrasonik sensörler, GPS modülleri ve daha fazlasını içeren bu sistem, CyberDog’a algılama, analiz etme ve çevresiyle etkileşim kurma gibi gelişmiş yetenekler sağlar. CyberDog, Xiaomi’nin akıllı telefon görüntüleme teknolojisi sayesinde gelişmiş bir çevresel algılama yeteneğine sahiptir. Yapay zeka etkileşimli kameralar, dürbün ultra geniş açılı balık gözü kameralar ve Intel ® RealSense™ D450 derinlik modülünden oluşan bu kamera sistemi, bilgisayarlı görü algoritması ile eğitilebilir.

Bu görüntü sensör sistemi CyberDog’a otonom nesne takibi, SLAM ve santimetre ölçeğinde engellerden kaçınma ve navigasyon yetenekleri sağlar. Bu, CyberDog’un çevresini gerçek zamanlı olarak analiz edebileceği, navigasyon haritaları oluşturabileceği, hedefini çizebileceği ve engellerden kaçınabileceği anlamına gelir. Tüm bunlar insan duruşunu tanıma, yüz tanıma ve takip gibi özelliklerle birleştiğinde CyberDog, sahibini takip etme ve engelleri aşma yeteneğine sahip oluyor.

Kullanıcılar, evcil hayvan benzeri doğal özellikler için CyberDog’a özel bir uyandırma alır. sözcüO, ağı kurabilir ve robotu kontrol etmek için sesli asistanları veya birlikte verilen uzaktan kumandayı veya akıllı telefon uygulamasını kullanabilir. Kullanıcılar CyberDog’u benzersiz görevlerde kullanabilir ve onunla etkileşim kurabilir.

CyberDog ayrıca 3 Type-C ve 1 HDMI bağlantı noktası içeren kapsamlı bir arayüze sahiptir. Bu, geliştiricilere, arayüzleri kullanarak robota projektör veya diğer yaratıcı yetenekler veya yenilikler eklemek için yazılım sistemlerini keşfetme veya panoramik bir kamera, hareketli kamera, LiDAR veya başka donanım ekleme konusunda tam bir özgürlük verir.

5 1 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Xiaomi, Açık Kaynak Robot CyberDog’u Tanıttı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör