Xiaomi, Cep Telefonunu 8 Dakikada Şarj Eden Cihaz Geliştirdi

blank
Xiaomi, Cep Telefonunu 8 Dakikada Şarj Eden Cihaz Geliştirdi

İçerik: Xiaomi, Cep Telefonunu 8 Dakikada Şarj Eden Cihaz Geliştirdi

Xiaomi, Cep Telefonunu 8 Dakikada Şarj Eden Cihaz Geliştirdi:

Xiaomi tarafından tanıtılan iki süper hızlı şarj cihazından ilki 200 W ve bir akıllı telefonu sadece 8 dakikada şarj etmenize olanak tanıyor ki bu gerçek bir başarı. İkinci şarj cihazı “kablosuz” ve 15W gücüyle 4000mAh pili sadece 12 dakikada şarj edebiliyor.

Öte yandan hızlı şarjın sınırlarını her geçen gün biraz daha ileriye taşıyan Xiaomi, sınırlı kapasiteye sahip pillere alternatif çözümler sunarak rakiplerinden sıyrılıyor. Ayrıca telefonların şarj sürelerinin kısalması, arka plana konulacak ürünlerin diğer özelliklerinin kıyaslanması sorununa neden oluyor.

Nitekim Xiaomi Mi 10 Ultra’nın yanı sıra 120 Watt kapasiteli hızlı bir şarj cihazı da sundu. Ancak hızlı şarj işlemleri de bu işlem sırasında oluşan ısı nedeniyle pillerin kullanım ömrüne doğrudan etki etmektedir. Esasen bu nedenle, üretici Mi 55 ile daha geleneksel 11 Watt’lık bir şarj cihazı modeline döndü.

Üreticiler, lityum pillere daha uzun ömürlü bir alternatif bulmaya çalışırken, hızlı ve sık şarja rağmen mevcut pillerin bütünlüğünü korumak için çözümler bulmalıdır.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Xiaomi, Cep Telefonunu 8 Dakikada Şarj Eden Cihaz Geliştirdi

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Intel, 2021’de Rekor Satış Rakamlarına Ulaştı

Intel, 2021’de Rekor Satış Rakamlarına Ulaştı: Intel Çarşamba günü, 2021’in benzeri görülmemiş talep ve tedarik …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör