Elon Musk, NASA’nın Gezegensel Savunma Misyonunu Yorumladı

blank
SpaceX'in Değeri 337 Milyon Dolardan Fazla Arttı

İçerik: Elon Musk, NASA’nın Gezegensel Savunma Misyonunu Yorumladı

Elon Musk, NASA’nın Gezegensel Savunma Misyonunu Yorumladı. Musk, milyonlarca yıl önce bir asteroidin Dünya’ya çarpmasıyla dinozor türlerini ortadan kaldıran nesli tükenme olayına atıfta bulunarak, “Dinozorların intikamını alın” diye tweet attı.

Musk’ın tepkisi, Double Asteroid Redirection Test (DART) görevinin başlatılmasıyla ilgili bir NASA kolu tarafından bir tweet üzerine geldi.

Nasa “Asteroitler milyarlarca yıldır Dünya’ya çarpıyor. Şimdi onu durdurmaya başlıyoruz. NASA’nın gezegensel savunma testi görevi – DART görevi – kalktı ve şimdi 2022 sonbaharında bir asteroidi etkilemek için bir yolculuğa çıkıyor” dedi.

DART görevi, California’daki bir üsten bir SpaceX Falcon 9 roketinde başlatıldı. Görevi, Dünya’yı herhangi bir olası asteroit veya kuyruklu yıldız tehlikesine karşı savunma teknolojisini test etmek için bir asteroide çarpmak.

Dimorphos adlı bir uydu olan asteroit, yaklaşık 530 fit çapında ve şu anda Dünya için bir tehdit değil. Ancak, Dünyaya Yakın Nesneler olarak bilinen bir cisim sınıfına aittir. Misyonun amacı, asteroitin hareketini, yer tabanlı teleskoplar kullanılarak doğru bir şekilde ölçülebilecek şekilde sadece hafifçe değiştirmektir.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Elon Musk, NASA’nın Gezegensel Savunma Misyonunu Yorumladı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Türk Bilim İnsanları İki Yeni Gezegen Keşfetti

Türk Bilim İnsanları İki Yeni Gezegen Keşfetti: Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, TÜBİTAK 1336 …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör