Nike, Metaverse İlk Çıkışını Nikeland ile Roblox’ta Yapıyor

blank
Nike, Metaverse İlk Çıkışını Nikeland ile Roblox'ta Yapıyor

İçerik: Nike, Metaverse İlk Çıkışını Nikeland ile Roblox’ta Yapıyor

Nike, Metaverse İlk Çıkışını Nikeland ile Roblox’ta Yapıyor. Nike Perşembe günü, video oyun platformu Roblox’taki karargahından sonra modellenen sanal bir dünya ortaya çıkardı ve “metaverse” e giren ilk büyük markalardan biri oldu.

“Nikeland” adı verilen dijital alan, oyuncuların avatarlarını özel Nike ürünleriyle donatmalarına olanak tanıyor ve herkesin Roblox’ta ziyaret etmesi için ücretsiz.

Ziyaretçiler şu anda platformda Tag, The Floor Is Lava ve Dodgeball oynayabilir ve bu da içerik oluşturucuların etkileşimli spor materyallerinden kendi mini oyunlarını tasarlamalarına olanak tanıyor.

Meta Vitrin Prototip Haptic Eldiven, Kullanıcıların VR’de Nesneleri Hissetmesine İzin Verecek
Facebook’un kendisini Meta olarak değiştirmesinden sonra teknoloji endüstrisinde bir moda kelime olan Metaverse, avatar şeklindeki insanların başkalarıyla etkileşime girebileceği, konserlerin keyfini çıkarabileceği ve dijital olarak alışveriş yapabileceği paylaşılan bir sanal dünya.

Strateji Analizi araştırma firmasına göre, küresel metaverse pazarının 2021’de 6.16 milyar dolara ve 2026’ya kadar 41.62 milyar dolara ulaşması bekleniyor.

Spor giyim üreticisi, “Nike, bu dünyayı dünya genel merkezinin arka planında ve Roblox’un sürükleyici 3D alanının içinde, sporu ve oyunu bir yaşam tarzına dönüştürme hedefini temel alarak yarattı” dedi.

Barbados Metaverse’de Sanal Büyükelçiliğe Sahip Olacak Nikeland’de ziyaretçiler, çevrimdışı hareketi çevrimiçi oyuna aktarmak için mobil cihazlarındaki haraket ölçüsünü kullanabilir ve dijital alanda gerçek hayattaki harekete izin verebilir.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Nike, Metaverse İlk Çıkışını Nikeland ile Roblox’ta Yapıyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör