Nokia, Bulut Tabanlı Yazılım Hizmetini Başlatmayı Planlıyor

blank
Nokia, Bulut Tabanlı Yazılım Hizmetini Başlatmayı Planlıyor

İçerik: Nokia, Bulut Tabanlı Yazılım Hizmetini Başlatmayı Planlıyor

Nokia, Bulut Tabanlı Yazılım Hizmetini Başlatmayı Planlıyor. Nokia Çarşamba günü yaptığı açıklamada, telekom şirketlerini analitik, güvenlik ve veri yönetimi konusunda yazılım sağlamak için hedefleyen bulut tabanlı bir yazılım abonelik hizmeti başlatmayı planladığını söyledi.

Birçok teknoloji şirketi, öngörülebilir, yinelenen bir iş kurmak için önceden lisanslamadan bir abonelik modeline doğru ilerliyor.

Nokia’nın yazılım portföyünün bir kısmı bu yıldan itibaren abonelik kapsamında sunulacak olsa da, 2023’nin başlarında daha fazlası ticari olarak satışa sunulacak.

Kıdemli Başkan Yardımcısı Mark Bunn bir röportajda, Nokia 2016’da yazılım bölümünü oluşturduğunda, fikrin de aboneliğe geçmek olduğunu, ancak hiçbir zaman uygulamadığımızı söyledi.

“Şimdi bunun üzerinde çalıştık büyük ölçekte çalışabilmek için temel teknolojiyi oluşturduk” dedi.

Bulut tabanlı bir yazılım platformu maliyetleri düşürebilir, dağıtımını ve yönetimini kolaylaştırabilir ve müşteriler uzun vadeli kullanım için taahhütte bulunmadan önce platformu deneyebilir.

Potansiyel müşterilerle görüşmelerde bulunan Nokia, 2021-2025 dönemi için yıllık yaklaşık yüzde 25-30 büyüme oranıyla 3,1 milyar dolarlık bir adreslenebilir pazar hedeflediğini söyledi.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Nokia, Bulut Tabanlı Yazılım Hizmetini Başlatmayı Planlıyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi. WhatsApp, yeni bir rapora göre, Android uygulamasında …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör