Spotify, Canlı Şarkı Sözleri Özelliğini Tüm Kullanıcılara Açtı

blank
Spotify, Canlı Şarkı Sözleri Özelliğini Tüm Kullanıcılara Açtı

İçerik: Spotify, Canlı Şarkı Sözleri Özelliğini Tüm Kullanıcılara Açtı

Spotify, Canlı Şarkı Sözleri Özelliğini Tüm Kullanıcılara Açtı. Spotify Perşembe günü, canlı şarkı sözü özelliğinin kullanılabilirliğini daha fazla bölgeye genişlettiğini duyurdu. Müzik akışı hizmeti bunun için Musixmatch ile ortaklık kurdu ve özellik, çeşitli platformlarda tüm Ücretsiz ve Premium için geçerli olacak. Canlı şarkı sözleri özelliği ilk olarak Haziran 2020’de Asya, Karayipler ve Güney Amerika’daki kullanıcılar için tanıtıldı. Yeni özellik, şarkı sözlerini çalınan şarkıyla senkronize ediyor. Spotify ayrıca canlı şarkı sözü özelliğinin kullanıcıları tarafından en çok istenen özelliklerden biri olduğuna değindi.

Spotify’ın bir blog yazısı, canlı şarkı sözü özelliğini tüm dünyadaki kullanıcılara getiren güncellemeyi duyurdu. Müzik akışı hizmeti, “geniş parça kitaplığımızın çoğunda uygulama içi erişim yoluyla şarkı sözlerine hayat vermek” için Musixmatch ile olan mevcut ortaklığını genişletti. Yeni canlı şarkı sözleri tüm kullanıcılara açık olacak. Yeni özelliği Android ve iOS uygulamalarında, Spotify masaüstü istemcisinde, TV’de ve oyun konsollarında (PlayStation 5, PlayStation 4 ve Xbox One) deneyimleyebilirler.

Spotify mobil uygulamasındaki şarkı sözleri, bir şarkının ‘Şimdi Yürütülüyor Görünümü’nde yukarı kaydırılarak görüntülenebilir. Sözler şarkıyla senkronize edilir ve şarkı ilerledikçe otomatik olarak kaydırmaya devam eder. Spotify ayrıca kullanıcılara, ekranın alt kısmındaki paylaş düğmesine dokunarak şarkı sözlerini doğrudan şarkı sözü ekranından paylaşma olanağı verdi. Benzer şekilde, masaüstü uygulamasındaki kullanıcılar bir şarkının sözlerini görüntülemek için Şu An Çalınan çubuğundaki mikrofona dokunabilir.

Snapchat, Spotify, Google Cloud Kısa Kesintiden Sonra Yedekleniyor. Spotify TV uygulamasında, kullanıcıların bir şarkının ‘Şimdi Yürütülüyor Görünümü’nün sağ alt köşesindeki Şarkı Sözleri düğmesine tıklayarak canlı şarkı sözleri özelliğini etkinleştirmeleri gerekecek. Etkinleştirildiğinde, şarkı sözleri otomatik olarak ‘Şimdi Yürütülüyor Görünümü’nde görünüyor.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Spotify, Canlı Şarkı Sözleri Özelliğini Tüm Kullanıcılara Açtı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör