ANKA SİHA’lar En Geç 2023’e Kadar Kazakistan’a Teslim Edilecek

blank
ANKA SİHA'lar En Geç 2023'e Kadar Kazakistan'a Teslim Edilecek

İçerik: ANKA SİHA’lar En Geç 2023’e Kadar Kazakistan’a Teslim Edilecek

ANKA SİHA’lar En Geç 2023’e Kadar Kazakistan’a Teslim Edilecek:

2023 yılına kadar Kazakistan’a 3 ANKA İnsansız Hava Aracı ve 2 Yer Kontrol İstasyonu (YKİ) teslim edilecek

TUSAŞ’ın ANKA İnsansız Hava Aracı için Kazakistan ile yapılan görüşmeler sonucunda 2 Ekim’de imzalanan sözleşme kapsamında 2021 ANKA ve 2023 Yer Kontrol İstasyonları (YKİ) 3’e kadar teslim edilecek.

Mayıs 2021’de Kazakistan ile imzalanan askeri işbirliği anlaşmasının maddelerinden biri de “keşif ve taarruz İHA’larında taktik ve tecrübe alışverişi” olarak belirtilmişti. Bayraktar TB2’yi tedarik eden Azerbaycan ve Türkmenistan’dan sonra Kazakistan, Türkiye’den S/İHA alan 3. ülke olacak. Sözleşmenin ardından MAM-L, SARPER Sentetik Açıklıklı Radar ve CATS gibi çeşitli faydalı yüklerin ihracatı da gündeme gelebilir.

blank

Geçtiğimiz günlerde kaybettiğimiz TUSAŞ Kurumsal Pazarlama ve İletişim Başkanı Serdar Demir, Defence Türk’ün basın sponsorlarından olduğu “Yıldız Teknik Üniversitesi Savunma Sanayii Günleri” etkinliğinde yaptığı sunumda, “İHA’larımızı Tunus’a kısa sürede teslim edeceğiz. Bir iki ay sonra yakın çalıştığımız bir iki ülke var, buraya da ANKA ihraç etmeyi planlıyoruz” dedi. açıklamalarda bulundu.

Bilindiği üzere Tunus ile daha önce 3 adet ANKA-S sisteminin tedariki için anlaşmalar imzalanmış ve Mayıs 2021’de Tunus Hava Kuvvetleri bakım personeli, ihraç edilen ANKA sistemlerinin bakım ve işletimi için gerekli eğitimleri almak üzere Türkiye’ye geldi. Tunus. 7 hafta süren tip bakım eğitimini başarıyla tamamladı.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: ANKA SİHA’lar En Geç 2023’e Kadar Kazakistan’a Teslim Edilecek

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

AKSUNGUR SİHA Deniz ve Hava Kuvvetlerine Teslim Edilecek

AKSUNGUR SİHA Deniz ve Hava Kuvvetlerine Teslim Edilecek. Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) mühendis …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör