Homtruck Akıllı Kamyon Modeli Tanıtıldı

blank
Homtruck Akıllı Kamyon Modeli Tanıtıldı

İçerik: Homtruck Akıllı Kamyon Modeli Tanıtıldı

Homtruck Akıllı Kamyon Modeli Tanıtıldı:

Çin merkezli ticari araç markası Farizon Auto, “Homtruck” adını verdiği “yeni nesil akıllı kamyon” modelini kamuoyuyla paylaştı. Çinli işletmenin açıkladığı verilere göre 2024 yılı başı için üretim ve ilk teslimat süreçleri planlanıyor. İçerdiği donanımlar sayesinde tır şoförlerinin beğeneceği düşünülüyor.

Farizon Auto’dan gelen veriler, Homtruck’ın “yollardaki en gelişmiş ve en temiz ticari araçlardan biri” olacağını gösteriyor. Aracın hem etkili olması hem de sürücü ve yaya için güvenlik sağlaması öngörülmektedir.

Farizon Auto’nun yeni modeli çok sayıda çekiş/motor formatı ile donatılacak; Bunlar arasında bir Menzil Genişletici, bir metanol-hibrit ve hatta pili değiştirme seçeneği olan tamamen elektrikli bir motor yer alacak. Farizon Auto CEO’su Mike Fan, CNBC’ye verdiği demeçte, yeni kamyonun özelliklerinin Avrupalı, Koreli, Japon ve Kuzey Amerikalı müşterilerin tercihleri ​​dikkate alınarak belirlendiğini söyledi.

blank

Yeni tır, kullanıcıyı tır içinde evinde hissettirecek şekilde ve tüm ihtiyaçları bu doğrultuda düşünülerek tasarlandı. Bu nedenle Homtruck’ın iç kısmı, kamyon sürücüsünün “iş, yaşam, bakım ve eğlence” gibi süreçlerini barındırıyor. Nitekim araç içerisinde duşlu banyo-tuvalet, yatak, buzdolabı, çay-kahve makinesi, mutfak ve hatta küçük bir çamaşır makinesi bulunmakta.

Bilgi işlem ve bağlantı konusunda Farizon, yeni modelinin tüm büyük veri platformlarına bağlanabileceğine dikkat çekiyor. Bu şekilde sürücü, siparişleri gerçek zamanlı olarak optimum şekilde alacak, teslimatı analiz edecek ve takip edecek ve hareket halindeyken işletme maliyetlerini hesaplayacaktır.

blank

Aracın sahip olduğu teknoloji sayesinde “sensörler aracılığıyla gerçek zamanlı trafik verileri analiz edilecek ve rota önerileri takip edilecek”. Ayrıca kamyonun enerji yönetim sistemi, elektrik akımı ve yakıt kullanımında optimum ekonomi/tasarruf sağlayacak şekilde tasarlanacaktır. Ayrıca sistem, sürücünün yeni yakıt/akü dolumuna tam zamanında ulaşması için uygun bir rota gösterecek şekilde aracı yönlendirecektir.

Öte yandan üretici, tırın belirli rotalarda otonom sürüşe geçmesinin mümkün olacağını iddia ediyor. Bu kapsamda, yeni markanın üretim şirketinin ait olduğu Geely Holding Group Başkanı Eric Li, Homtruck’ın karbonsuz ulaşım sistemine doğru önemli bir adım attığını ve sektörde yeni bir çağın kapısını açtığına dikkat çekiyor.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Homtruck Akıllı Kamyon Modeli Tanıtıldı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek. Extreme E’nin kardeş şampiyonasının 2024’te başlaması bekleniyor. …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör