MacBook Pro 16 Kullanıcıları MagSafe 3 Şarj Sorunundan Şikayetçi

blank
MacBook Pro 16 Kullanıcıları MagSafe 3 Şarj Sorunundan Şikayetçi

İçerik: MacBook Pro 16 Kullanıcıları MagSafe 3 Şarj Sorunundan Şikayetçi

MacBook Pro 16 Kullanıcıları MagSafe 3 Şarj Sorunundan Şikayetçi:

Apple MacBook Pro (16 inç) kullanıcıları, cihazı MagSafe üzerinden şarj etme konusunda bir sorunla karşı karşıya. Reddit’teki kullanıcı raporlarına göre, önemli sayıda kullanıcı, MagSafe 3 konektörlerinin bazen dizüstü bilgisayarları kapatıldığında ve kapak kapatıldığında beklenen şarjı sağlayamadığını şirkete bildirdi. 14 inç ve 16 inç boyutlarındaki Apple MacBook Pro (2021) modeli, bu yıl Ekim ayında yeni M1 Pro ve M1 Max işlemcilerle piyasaya sürülmüştü.

16 inç MacBook Pro ile ilgili şarj sorunu ilk olarak Trillionaire adında bir kullanıcı tarafından yayınlanan bir Reddit ileti dizisinde fark edildi. Sorun, beraberindeki bir videoyla bildirildi. Gönderiye göre, kullanıcının MacBook Pro modeli, tamamen kapatıldığında, ‌MagSafe‌ 3 konektör kablosu takılıyken şarj olmuyor. ‌MagSafe‌ ışığının yeşile dönmek (tam şarj olduğunu gösterir) yerine tekrar tekrar sarı renkte yanıp söndüğü ve şarj olmadığı söyleniyor. MacBook’un pili. Etkilenen birden fazla kullanıcı konuya yorum yaptı. Sorun Apple’ın destek sayfasında da bildiriliyor ve bir kullanıcı konuya yorum yaparak Apple’ın 16 inç MacBook Pro’larını değiştirmeyi garanti ettiğini söyledi.

Apple destek sayfası, MagSafe‌’in normal çalışmasını sağlamak için öneriler listeler, ancak kullanıcılar bunun kendilerine hiçbir faydası olmadığını belirtiyor. Ancak Apple’ın sorunun farkında olduğu ve Apple Destek’in Reddit kullanıcısına dizüstü bilgisayar uyku modundayken ve kapağı açıkken 16 inç MacBook Pro’yu şarj etmesini önerdiği de kullanıcı tarafından açıklandı. Ayrıca bilgisayarı kapatmadan önce MagSafe kablosunu bağlamayı da tavsiye ettiler. Bazı MacBook Pro kullanıcıları, USB-C üzerinden şarj etmenin de işe yaradığını bildirdi.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: MacBook Pro 16 Kullanıcıları MagSafe 3 Şarj Sorunundan Şikayetçi

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi. WhatsApp, yeni bir rapora göre, Android uygulamasında …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör