Xbox Oyuncuları Yakında Oyun Kliplerini Paylaşabilecek

blank
Xbox Oyuncuları Yakında Oyun Kliplerini Paylaşabilecek

İçerik: Xbox Oyuncuları Yakında Oyun Kliplerini Paylaşabilecek

Xbox Oyuncuları Yakında Oyun Kliplerini Paylaşabilecek. Microsoft’tan Larry Hryb’in (@majornelson) bir tweetine göre, Xbox video oyun klipleri Xbox mobil uygulamasındaki benzersiz genel URL’ler aracılığıyla çok daha kolay paylaşılabilir hale gelmek üzere. Bu bağlantılar, başkalarının ne yaptığını görebilmeniz için yeni bir “trend içerik” alanında da toplanacak. Hryb, özelliklerin şu anda uygulamada test edildiğini ve “yakında” tüm kullanıcılara sunulacağını söyledi.

Bu içerik, gizlilik tercihleriniz nedeniyle kullanılamıyor. Ayarlarınızı buradan güncelleyin, ardından görmek için sayfayı yeniden yükleyin. “Bağlantı paylaşımı ile, bir bağlantı almak için Xbox mobil uygulamasında paylaşmak istediğiniz yakalamaya gidin, ardından bağlantınızı görüntülemek için oturum açması gerekmeyen arkadaşlarınızla paylaşmak için herhangi bir yere yapıştırın. Şimdi uzun zamandır istenen bu özelliği test ediyoruz,” dedi Hryb.

Hryb tarafından paylaşılan görsellere göre, trend olan içerik bölümü, iOS ve Android türlerinde yeni bir sosyal medya türü site (bekleyin) TikTok’un akışına benziyor – son zamanlarda biraz trend oldu. Üzerine tıklamak, kaydırabileceğiniz ve ardından beğenebileceğiniz, yorumlayabileceğiniz ve paylaşabileceğiniz (üstte) öne çıkanları açar.

Microsoft, konsollarda ve mobil uygulamada profilinizin etkinlik akışı, kulüpler, mesajlar ve sosyal medya aracılığıyla oyun kliplerini ve ekran görüntülerini zaten paylaşma olanağı sunuyor. Sony de yakın zamanda PlayStation 5’te benzer bir özelliği duyurdu. Ancak, herkese açık bağlantılar oluşturmanıza izin vermek, onu daha sorunsuz hale getirecek ve Microsoft, sosyal medya yönü ile daha erişilebilir hale getiriyor. Şirket, özelliği geliştiricilerle test ediyor ancak özelliği yakın gelecekte görmelisiniz.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Xbox Oyuncuları Yakında Oyun Kliplerini Paylaşabilecek

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Cyberpunk 2077’nin PS5 Ve Xbox Series X/S Sürümleri Çıktı

Cyberpunk 2077’nin PS5 Ve Xbox Series X/S Sürümleri Çıktı. Cyberpunk 2077’nin uzun zamandır beklenen PlayStation …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör