Peugeot 3008 SUV Üretimi 5 Yılda 1 Milyona Ulaştı

blank
Peugeot 3008 SUV Üretimi 5 Yılda 1 Milyona Ulaştı

İçerik: Peugeot 3008 SUV Üretimi 5 Yılda 1 Milyona Ulaştı

Peugeot 3008 SUV Üretimi 5 Yılda 1 Milyona Ulaştı:

Peugeot’nun SUV pazarındaki büyük başarısının önemli hissedarlarından biri olan SUV 3008, 1 milyon adetlik üretime ulaştı. Sochaux fabrikasında üretilen ve markanın en çok satan modellerinden biri olan Peugeot SUV 3008, lansmanından sadece beş yıl sonra bir milyon adete ulaştı.

Dünyanın önde gelen otomotiv markalarından Peugeot, dünya çapında ve Türkiye’deki SUV başarısının en önemli modellerinden biri olan Peugeot SUV 1’in 3008 milyonuncusunu düşürdü. SUV 3008, bir milyon sınırını aştı ve çok önemli bir dönüm noktası oldu. Avrupa ve Çin’de üretilen otomobil, 2017 Yılın Otomobili ödülü de dahil olmak üzere dünyanın farklı yerlerindeki otomobil uzmanlarının ve tüketicilerin kalbini kazandı. kazanDünya çapında 76 ödül alırken, 1 milyonuncu ödül Fransa’daki Sochaux fabrikasının hattından törenle çıkarıldı.

Peugeot SUV 3008, Fransa pazarındaki ilk ayından bu yana kendi segmentinde lider konumunda. Avrupa’da 2021 yılında SUV segmentinde ikinci sırada yer alıyor. Aynı zamanda Portekiz’de birinci, İtalya ve İspanya’da ikinci ve Güney Avrupa pazarında güçlü bir duruşa sahip. Modelin satışlarının yüzde 65’i Avrupa pazarında gerçekleşirken, Türkiye, İsrail, Japonya ve Mısır Avrupa dışında önde gelen pazarlar arasında yer alıyor. Geçtiğimiz yılı ülkemizde toplam SUV pazarının lideri olarak kapatan markanın, 2016 yılında toplam SUV segmentinde, PEUGEOT SUV 2021 ile birlikte en önemli rolü oynayan modeller arasında Peugeot SUV 3008 yer alıyor. Ekim 2008. Peugeot SUV 80 modelinin global satışlarının %3008’den fazlası otomatik şanzımanlı olarak tercih edilirken, yaklaşık %38’i üst donanım versiyonları ile tüketicilerin ilgisini çekiyor. Bu, PEUGEOT markasının bu modeldeki yükseltme stratejisinin olumlu ilerlemesini teyit eden bir gösterge olarak öne çıkıyor.

PEUGEOT SUV 3008, yeni nesil sürüş destek sistemleriyle ve ayrıca yeni yüksek kaliteli gösterge ekranı ve yeni 10 inç yüksek çözünürlüklü dokunmatik ekrana sahip PEUGEOT i-Cockpit® ile donatılmıştır. Araç, şarj edilebilir hibrit, iki veya dört tekerlekten çekiş ve sürüş keyfi ile verimliliği bir araya getiren içten yanmalı motor seçenekleriyle markanın “seçim özgürlüğü” yaklaşımını kusursuz bir şekilde uyguluyor.

Peugeot SUV 3008, dinamik özelliklerinin yanı sıra benzersiz ve modern dış tasarımıyla da müşterilerin ilgisini çekiyor. kazan oldu. İç mekan, i-Cockpit® gibi teknolojiler sayesinde müşterilerin kendilerini rahat hissettikleri sıcak bir ortam sunuyor.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Peugeot 3008 SUV Üretimi 5 Yılda 1 Milyona Ulaştı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek. Extreme E’nin kardeş şampiyonasının 2024’te başlaması bekleniyor. …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör