SARS-Cov-2’nin Yeni Varyantı KKTC’de Görüntülendi

blank
SARS-Cov-2'nin Yeni Varyantı KKTC'de Görüntülendi

İçerik: SARS-Cov-2’nin Yeni Varyantı KKTC’de Görüntülendi

SARS-Cov-2’nin Yeni Varyantı KKTC’de Görüntülendi:

Yakın Doğu Üniversitesi tarafından Kasım ayında pozitif çıkan vakalar üzerinde yapılan mutasyon belirleme analizi, SARS-CoV-2’nin yeni varyantı Omikron’un henüz KKTC’ye ulaşmadığını ortaya koydu. Yakın Doğu Üniversitesi araştırmacıları, Omikron’un ülkeye olası girişini tespit etmeye hazır!

Güney Afrika ve komşu ülkelerde ortaya çıkan SARS-CoV-2’nin yeni mutasyonu Omikron, tüm dünyada endişeyle takip edilmeye devam ediyor. Dünya Sağlık Örgütü’nün küresel ölçekte ciddi sonuçlara yol açabilecek vakalarda artışa neden olma riskine işaret ettiği Omicron varyantının kısa sürede Avrupa ülkelerine yayılması, Dünya Sağlık Örgütü’nün uyarısının ciddiyetini artırıyor.

Yayılma hızındaki ve semptomların şiddetindeki olası değişiklikler ve mevcut aşılara karşı gösterebileceği direnç, Omikron varyantının oluşturduğu riski belirleyen ana parametreler olacaktır. Bu noktada Omikron varyantının ülkede ortaya çıkmaya başladığında hızlı bir şekilde tespiti pandemi sürecinin yönetimi için büyük önem taşıyor.

Bu açıdan Yakın Doğu Üniversitesi araştırmacıları tarafından SARS-CoV-2 viral suşlarının izlenmesi için geliştirilen SARS-CoV-2 PCR Varyant Tespit Kitinin Omicron varyantına özgü mutasyonları da tespit edebilmesi büyük önem taşımaktadır. Ülkedeki pozitif vakaları düzenli olarak inceleyen Yakın Doğu Üniversitesi araştırmacıları, SARS-CoV-2 PCR Varyant Tespit Kiti sayesinde varyantı ülkeye gelir gelmez tespit etmeyi planlıyor. Yapılan ilk analizler, Omikron varyantının henüz KKTC’ye ulaşmadığını gösteriyor.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: SARS-Cov-2’nin Yeni Varyantı KKTC’de Görüntülendi

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Hangi Tip Covid-19 Antikor Test Kitleri Daha İyi Çalışıyor

Hangi Tip Covid-19 Antikor Test Kitleri Daha İyi Çalışıyor Yakın Doğu Üniversitesi araştırmacılarının ABD Gıda …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör