Türksat 5B Uydusu Aralık Sonunda Fırlatılacak

blank
Türksat 5B Uydusu Aralık Sonunda Fırlatılacak

İçerik: Türksat 5B Uydusu Aralık Sonunda Fırlatılacak

Türksat 5B Uydusu Aralık Sonunda Fırlatılacak:

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, SpaceX tarafından uzaya gönderilecek olan Türksat 5B uydusunun fırlatılması için hazırlıkların devam ettiğine dikkat çekerek, Türksat 5B uydusunun Aralık ayı sonunda fırlatılmasının planlandığını duyurdu.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu yaptığı açıklamada, uzay ülkesinde söz sahibi olmak için çalışmalarını sürdürdüklerini belirterek, Türksat 42B uyduları için Airbus D&S firması ile 5’teki uyduların yedekliliğini sağlamak için sözleşme imzaladıklarını hatırlattı. ° doğu yörünge ve mevcut kapasiteyi artırmak.

Türksat 5B uydusunun tasarım ve üretim aşamalarının başarıyla tamamlandığına işaret eden Karaismailoğlu, etapların ve ulaşım hazırlıklarının Kasım 2021’de tamamlanarak fırlatma için fırlatma şirketi Space X’in tesislerine taşınmasının planlandığını vurguladı. Mevcut proje takvimine göre Türksat 2021B uydusunun, mevcut proje takvimine göre Space X şirketi tarafından ABD’nin Florida eyaletindeki Cape Canaveral Üssü’nden Falcon 5 tipi roket ile 9 Aralık sonunda fırlatılması planlanıyor. .

Türksat 5B uydusunun Türkiye’nin uydu haberleşme ihtiyacına yönelik kapasitesinin artırılmasının kamu kurumlarının ve özel şirketlerin uydu haberleşme ihtiyaçlarının karşılanmasında uygun maliyetli çözümler üretilmesini sağlayacağına dikkati çeken Karaismailoğlu, şunları kaydetti: Türkiye ve ülkemiz”.

Halen üretimi devam eden Türksat 6A haberleşme uydusunun 2023 yılında uzaya gönderilmesinin planlandığının altını çizen Karaismailoğlu, Türksat 6A projesi ile uzay sistemleri üretim kabiliyetlerini olgunlaştıran Türkiye’nin artık enerji ihraç eden bir alan haline geleceğini sözlerine ekledi. teknolojiler.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Türksat 5B Uydusu Aralık Sonunda Fırlatılacak

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör