Google, 2022’de Kendi Akıllı Saatini Piyasaya Sunabilir

blank
Google, 2022'de Kendi Akıllı Saatini Piyasaya Sunabilir

İçerik: Google, 2022’de Kendi Akıllı Saatini Piyasaya Sunabilir

Google, 2022’de Kendi Akıllı Saatini Piyasaya Sunabilir:

Google markalı bir akıllı saatin söylentileri yıllardır devam ediyor, ancak uzun süredir devam eden söylentiler yakında gerçek olabilir. İçeriden kaynaklar, Google’ın 2022’de kod adı “Rohan” olan kendi geliştirdiği ilk akıllı saatini piyasaya sürmeyi planladığını iddia etti. Wear OS cihazı, yuvarlak bir ekrana sahip, ancak fiziksel bir çerçevesi olmayan göz alıcı bir cihaz olacak.

Rohan, kalp atış hızı sensörü ve yine de günlük şarj gerektiren bir pil ile iç kısımda nispeten tipik bir akıllı saat olacak. Akıllı saatte sensörlü saat kayışları kullanılacak, bu nedenle geleneksel kayışları Google’ın saatinde bulumayacak. The Verge ile konuşan bir yazar, saatin “bir Fitbit’ten daha pahalıya mal olacağını” ve bir Apple Watch rakibi olarak hizmet edeceğini iddia etti.

Yeni akıllı saatin en önemli özelliği yazıllım olacak. Ayrıca akıllı saat “Gece Işığı” lakaplı bir Fitbit bağlantısı da içerebilir.

Google, söylentiler veya spekülasyonlar hakkında yorum yapmama politikasını öne sürerek yorum yapmayı reddetti. Ancak Google’ın üzerinde çalıştığı konsept yeni değil. Google bir akıllı saat için ilk girişimini 2016’da iptal edip ve bunun yerine Fossil, LG ve diğerlerinin üçüncü taraf teklifleri yapmıştı. Artık sadece Fitbit’i satın almayı bitirmekle kalmayıp, giyilebilir ekibini Fitbit’lerle birleştirdiği ve Apple’ın sağlığa odaklanmasını kopyalamaya çalıştığı görülüyor.

blank

Apple, düşük maliyetli donanım telaşına ve Samsung ve Garmin gibi büyük markaların rekabetine rağmen akıllı saat pazarına hakim olmaya devam ediyor. Bunun bir kısmı için, önemli işletim sistemi güncellemelerinin eksikliği nedeniyle fazla tercih edilmeyem Wear OS donanımından sorumlu tutuldu. Resmi bir Google saati, pazarın sonunu getirmeyebilir, ancak diğer saat yapımcılarını daha çok denemeye ve (muhtemelen gerekli) bir heyecan katmaya teşvik edebilir.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Google, 2022’de Kendi Akıllı Saatini Piyasaya Sunabilir

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Intel, 2021’de Rekor Satış Rakamlarına Ulaştı

Intel, 2021’de Rekor Satış Rakamlarına Ulaştı: Intel Çarşamba günü, 2021’in benzeri görülmemiş talep ve tedarik …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör