Kış Lastiği Kullanım Zorunluluğu Başladı!

blank
Kış Lastiği Kullanım Zorunluluğu Başladı!

İçerik: Kış Lastiği Kullanım Zorunluluğu Başladı!

Kış Lastiği Kullanım Zorunluluğu Başladı!

Takvimler 1 Aralık 2021 tarihini gösterdiğinde kış mevsiminin etkileri tüm ülkede hissedilmeye başlandı. Hava sıcaklıklarının düşmesiyle birlikte kış lastiği ihtiyacı da başladı. Kış lastiği takmak için havaların soğumasını bekleyen vatandaşlar, lastikçilerde uzun kuyruklar oluşturdu.

Açıklamalar, ileri sürüş teknikleri ve Yol Güvenliği Uzmanı Yiğit Dedeoğlu ve Yol Güvenliği Uzmanı Yiğit Dedeoğlu, takvimlerin 1 Aralık tarihini gösterdiğini hatırlatarak, 1 Aralık-1 Nisan tarihleri ​​arasında kargo ve yolcu taşıyan tüm ticari araçların kış lastiği takması gerektiğini söyledi. aksi halde 835 lira ceza kesilecek.

Dedeoğlu ayrıca; “Kış lastiği taktığınız aracın ticari olmasına gerek yok, kış lastiğiniz yoksa kışın, özellikle karda asla yola çıkmayın. Özellikle karlı havalarda kış lastiği ile araç kullanmak kazalara neden olabilir ve kaza olmasa bile trafik akışını engellemek için yetkili ekipler tarafından trafik cezalarına maruz kalabilirsiniz.

Dedeoğlu, “Yağışla birlikte savrulma ve savrulma kaynaklı trafik kazaları artmaya başladı” ifadelerinin yanı sıra, sürücülerin farklı zemin koşullarına ve ani durumlara karşı yetersiz kaldığını, ileri sürüş kursu ve defansif sürüş kursu konusunda sürücülerin bilgilendirilmesi gerektiğini söyledi. Sürücülerle trafiğin çok daha tehlikeli hale gelebileceğini söyledi.

Sürücülerin kış şartlarına hazır olabilmeleri için akülerinin ölçülmesi, sileceklerin değiştirilmesi, soğutma suyuna ve ön cam suyuna antifriz eklenmesi gibi bakımların da yapılması gerekiyor.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Kış Lastiği Kullanım Zorunluluğu Başladı!

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek. Extreme E’nin kardeş şampiyonasının 2024’te başlaması bekleniyor. …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör