Microsoft, Windows 11’in Başlat menüsünü Değiştirmek İstiyor

blank
Microsoft, Windows 11'in Başlat menüsünü Değiştirmek İstiyor

İçerik: Microsoft, Windows 11’in Başlat menüsünü Değiştirmek İstiyor

Microsoft, Windows 11’in Başlat menüsünü Değiştirmek İstiyor:

Microsoft, Windows 11’in büyük tasarım değişikliklerini henüz kullanıcılara sunmaya hazır değil, ancak en azından işletim sistemini özelleştirmenin birkaç yeni yolunu deniyor. En son yayınlanan Windows 11 Insider güncellemesi ile, varsayılan moda ek olarak, yenilenen Başlat menüsünün daha fazla sabitlenmiş uygulama veya daha fazla önerilen uygulama ve dosya göstermesini sağlayabileceksiniz. Bu, bazı kullanıcıların yaygara kopardığı Windows 10 Başlat menüsüne bir dönüş değil ve gerçekten de Microsoft’un yaptığı değişiklilikleri iptal etmesi pek olası gözükmüyor. Windows 11 minimalizme öncelik veriyor ve tüm uygulamalarınızla dolu yoğun bir Başlat menüsü bu kalıba pek uymuyor.

Diğer değişikliklerin yanı sıra, Insider derlemesi ek monitör ekranlarında tarih ve saati görev çubuğuna geri getirecek, bu Windows 11’de açıklanamayan bir şekilde kullanımdan kaldırılmıştı. Microsoft, tweak’in garip bir şekilde her Insider kullanıcısı için görünmeyeceğini belirtiyor. Microsoft’un görev çubuğunu özelleştirmek için daha fazla yol keşfetmemesi çok yazık; Windows etiketlerini kaybetmek masaüstümüzü daha temiz hale getirdi, ancak Windows 10’a kıyasla kullanımı daha zor.

Yeni Windows 11 Insider yapısı, Microsoft’un yerleşik ekran okuyucusu olan Narrator’ı kullanırken Edge web tarayıcısını kullanmayı da kolaylaştıracak. Ayrıca, eskiyen Kontrol Panelinden ve daha temiz Ayarlar uygulamasına geçişte daha fazla seçenek görmeyi bekleyebilirsiniz. Buna Ağ Bulma ve Dosya/Yazıcı Paylaşımı gibi Gelişmiş Paylaşım ayarları dahildir. Ayrıca Ayarlar uygulamasında yazıcılarınız ve tarayıcılarınız hakkında daha fazla ayrıntı göreceksiniz.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Microsoft, Windows 11’in Başlat menüsünü Değiştirmek İstiyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör