Xiaomi 12, 28 Aralık’ta Piyasaya Sürülecek

blank
Xiaomi 12, 28 Aralık'ta Piyasaya Sürülecek

İçerik: Xiaomi 12, 28 Aralık’ta Piyasaya Sürülecek

Xiaomi 12, 28 Aralık’ta Piyasaya Sürülecek:

Xiaomi 12 serisinin bu ayın sonunda piyasaya sürüleceği bildirildi. Şimdi, bir tahminci, dizideki üç akıllı telefonun tümünün – vanilya Xiaomi 12, Xiaomi 12X ve Xiaomi 12 Pro – muhtemelen birlikte piyasaya sürüleceğini öne sürdü. Xiaomi, yakın zamanda Xiaomi 12’nin yeni piyasaya sürülen Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1 SoC tarafından destekleneceğini söylemesi dışında, yaklaşmakta olan amiral gemisi serisinin herhangi bir ayrıntısını açıklamadı. Amiral gemisi akıllı telefonların da kutudan çıktığı gibi MIUI 13 özelliğine sahip olduğu söyleniyor.

Tipster Digital Chat Station, Çin mikroblog web sitesi Weibo’da Xiaomi’nin dahili kod adı L3A, L3 ve L2 olan üç akıllı telefonu birlikte piyasaya sürebileceğini açıkladı. Bu kod adlarının sırasıyla Xiaomi 12X, Xiaomi 12 ve Xiaomi 12 Pro olduğu tahmin ediliyor. Geçen hafta, bu üç amiral gemisi akıllı telefonun 28 Aralık’ta yapılması planlanan özel bir etkinlikte piyasaya sürülmesi bekleniyordu. Ay sonu tarihi, dahili bir belgenin ekran görüntüsü aracılığıyla ortaya çıktı.

Xiaomi 12 ayrıca daha önce Qualcomm’un en yeni Snapdragon 8 Gen 1 SoC’sine sahip olmadığı yönündeydi. Ancak Xiaomi, yakın zamanda Twitter’da yaklaşan akıllı telefonun gerçekten de şirketin yeni SoC’ye sahip ilk akıllı telefonu olacağını duyurdu. Bu noktada, Xiaomi’nin Snapdragon 8 Gen 1 SoC’yi Xiaomi 12X ve Xiaomi 12 Pro’da da kullanıp kullanmayacağı henüz belli değil.

Geçen ay, Xiaomi 12’nin kamera özellikleri çevrimiçi olarak ortaya çıktı ve arka kamera için 50 megapiksel birincil sensör içermesi istendi. Bununla birlikte, yaklaşmakta olan amiral gemisi akıllı telefonun ayrıca bir periskop ve telefoto lensin yanı sıra ultra geniş açılı bir lense sahip olduğu söyleniyor. Ayrıca tam HD+ ekrana, 100W hızlı şarj desteğine ve ekran altı kameraya sahip olduğu söyleniyor.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Xiaomi 12, 28 Aralık’ta Piyasaya Sürülecek

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi. WhatsApp, yeni bir rapora göre, Android uygulamasında …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör