Yerli Otomobilin Çıkış Tarihi Açıklandı

blank
Yerli Otomobilin Çıkış Tarihi Açıklandı

İçerik: Yerli Otomobilin Çıkış Tarihi Açıklandı

Yerli Otomobilin Çıkış Tarihi Açıklandı:

TOGG CEO’su yerli otomobilin çıkış tarihini paylaştı. TOGG CEO’su Gürcan Karakaş ve Danışmanı Hakan Özenen geçen gün verdikleri röportajda 2023 vizyonuna ayak uyduracaklarını söyledi.

TOGG CEO’su Gürcan Karakaş ve Danışmanı Hakan Özenen, TOGG Bilişim Vadisi’nde (Türkiye’nin Otomobil Girişim Grubu) bir röportaj verdi. Röportajda sorulan sorulara dikkat çekici cevaplar verildi.

TOGG CEO’su Gürcan Karakaş tarafından yapılan açıklamaya göre, Türkiye’nin Otomobili 2023’te yollarda olacak. Beş modelle piyasaya çıkacaklarını ifade eden CEO Karakaş, iddialı konuştu. TOGG CEO’su Karakaş, “2018 yılında başladık. 2022’de üretime başlamayı planlıyor. ‘Türkiye’nin Otomobili’ 2023’te yollarda olacak. Sepette 4-6 model olması gerekiyordu. 5 modelimiz olacak” dedi. açıklamasını yaptı.

Röportajla ilgili bir paylaşım yapan World gazetesi yazarı Vahap Munyar CEO Karakaş, TOGG fabrikası ile ilgili olarak sıfır emisyona dikkat ettiğini söyledi:

“5 gram/metrekareden daha az uçucu organik bileşik salınımı olacak. Bu miktar Türkiye’deki yasal sınırın dokuzda birine tekabül etmektedir. Bu, Avrupa’daki yasal sınırın yedide biri. Sıfır emisyonlu bir fabrika olacak.”

blank

Fabrikadan daha fazlasını inşa ediyoruz. Avrupa’nın en temiz tesisini inşa ediyoruz. Yani şimdiden sıfır emisyonla başlıyoruz. Fabrikanın bitişiğindeki bir alanı işaret etti: bir uçak pisti vardı. O bölgeyi otomobil test parkuruna çeviriyoruz.”

TOGG CEO’su Gürcan Karakaş da montajı yapılan ilk modeller için prototip testlerine başladıklarının müjdesini verdi. “Türkiye’nin Arabası” prototipleri şu anda Gemlik Tesisleri’nde hem motor hem de sürüş testlerine devam ediyor.

TOGG CEO’su Karakaş’a göre, bir kaza sırasında sürücü ve yanında oturan yolcunun kafalarının çarpışmasını önlemek için hava yastığı devreye giriyor. Yani bir kaza anında aradaki hava yastığı açılacak ve böylece kafaların birbirine çarpması engellenmiş olacak.

Karakaş, TOGG modellerinin çarpışma testlerinin ardından araçları incelediklerini de ifade etti. CEO, “Çarpışmadan hangi parçaların nasıl etkilendiğine bakıyoruz. Akıllı bir araç olacak. Kendinizi sinirli, gergin hissedeceksiniz ve sizi sakinleştirecek müzik devreye girecek.” dedi.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Yerli Otomobilin Çıkış Tarihi Açıklandı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek. Extreme E’nin kardeş şampiyonasının 2024’te başlaması bekleniyor. …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör