Elon Musk 11 Milyar Dolarlık Tesla Hissesi Satacak

blank
Tesla, ABD'de 475.000 Aracı Geri Çağırıyor

İçerik: Elon Musk 11 Milyar Dolarlık Tesla Hissesi Satacak

Elon Musk 11 Milyar Dolarlık Tesla Hissesi Satacak:

Tesla CEO’su Elon Musk, dünyanın en zengin kişisinin Twitter kullanıcılarına elektrikli otomobil üreticisindeki hissesinin yüzde 10’unu devretme konusunda yaptığı anketten bu yana yaklaşık 11 milyar dolar değerinde hisse sattı.

8 Kasım’dan bu yana satmayı taahhüt ettiği hissenin yarısından fazlası olan toplam 10,1 milyon hisse sattı ve opsiyonları kullanarak 10,7 milyon hisse satın aldı.

Musk, 6 Kasım’da Twitter kullanıcıları kabul ederse hissesinin yüzde 10’unu satacağını söyledi. Güven ve hisse senedi opsiyonları aracılığıyla yaklaşık 244 milyon hissenin bir kombinasyonuna sahipti ve Tesla’daki hissesini 30 Haziran itibariyle yaklaşık yüzde 23’e çıkardı. Güvenine ait 170 milyon hisseyi içeriyordu.

Tweet belirsizdi. Musk, tröst aracılığıyla dolaylı olarak sahip olduğu hisselerin yüzde 10’unu devretmek niyetinde olup olmadığını veya hisse senedi opsiyonlarının da anlaşmanın bir parçası olup olmadığını açıklamadı.

Bir dizi opsiyon alıştırmasının ardından Musk, her biri 6.24 dolardan yaklaşık 10 milyon daha fazla hisse satın alma seçeneğine sahip ve bu satış işlemi, gelecek yıl Ağustos ayında sona erecek.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Elon Musk 11 Milyar Dolarlık Tesla Hissesi Satacak

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör