PlayStation Yeni Abonelik Planı Üzerinde Çalışıyor

blank
PlayStation Yeni Abonelik Planı Üzerinde Çalışıyor

İçerik: PlayStation Yeni Abonelik Planı Üzerinde Çalışıyor

PlayStation Yeni Abonelik Planı Üzerinde Çalışıyor:

Sony’nin planlarına ve Bloomberg tarafından incelenen belgelere aşina olan kişilere göre, Sony Group Corp.’un PlayStation bölümü, rakip Microsoft Corp.’un popüler Xbox Game Pass’i ile rekabet edecek yeni bir abonelik hizmeti planlıyor.

Kod adı Spartacus olan hizmet, PlayStation sahiplerinin modern ve klasik oyunlardan oluşan bir kataloga erişim için aylık bir ücret ödemesine izin verecek. Teklif, büyük olasılıkla 116 milyondan fazla satan PlayStation 4’te ve bir yıldan uzun bir süre önce piyasaya sürülen ancak tedarik zinciri sorunları nedeniyle satın alınması hala zor olan zorlu halefi PlayStation 5’te sunulacak.

İlkbaharda piyasaya sürülmesi beklenen hizmet, Sony’nin mevcut iki abonelik planını, PlayStation Plus ve PlayStation Now’ı birleştirecek. Şu anda PlayStation Plus, çoğu çevrimiçi çok oyunculu oyun için gereklidir ve aylık ücretsiz oyunlar sunarken, PlayStation Now, kullanıcıların eski oyunları yayınlamasına veya indirmesine izin veriyor. Bloomberg tarafından incelenen belgeler, Sony’nin PlayStation Plus markasını korumayı, ancak PlayStation Now’ı aşamalı olarak kaldırmayı planladığını gösteriyor.

Spartacus ile ilgili ayrıntılar hala kesinleşmemiş olabilir, ancak Bloomberg tarafından incelenen belgeler, üç katmanlı bir hizmetin ana hatlarını ortaya koydu. İlki, mevcut PlayStation Plus avantajlarını içerecek. İkincisi, geniş bir PlayStation 4 kataloğu ve nihayetinde PlayStation 5 oyunları sunacak. Üçüncü katman, genişletilmiş demolar, oyun akışı ve klasik PS1, PS2, PS3 ve PSP oyunlarından oluşan bir kitaplık ekleyecek. PlayStation temsilcisi, yorum talebine hemen yanıt vermedi.

PlayStation, son yıllarda Xbox’ı geride bırakmış olsa da, Sony abonelik cephesinde Microsoft’un gerisinde kaldı. Bu yeni yapıyla Sony, popüler ve kazançlı bir Xbox özelliğiyle rekabet etmeye çalışacak.

Genellikle video oyunlarının Netflix’i olarak adlandırılan Microsoft Game Pass’in 18 milyondan fazla abonesi var. Kullanıcıların birkaç yüz oyuna sınırsız erişim için ayda 10 ila 15 dolar ödemesine olanak tanır. Xbox, son yıllarda genel stratejisini hizmet etrafında oluşturdu ve dahili olarak yayınlanan tüm oyunlarını piyasaya çıkar çıkmaz Game Pass’e koydu. Xbox ayrıca Game Pass kitaplığını güçlendirmek amacıyla geçen yıl 7,5 milyar dolara Bethesda Softworks gibi büyük satın almalar yaptı.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: PlayStation Yeni Abonelik Planı Üzerinde Çalışıyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Intel, 2021’de Rekor Satış Rakamlarına Ulaştı

Intel, 2021’de Rekor Satış Rakamlarına Ulaştı: Intel Çarşamba günü, 2021’in benzeri görülmemiş talep ve tedarik …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör