Tesla Cybertruck, 4 Farklı Motor Seçeneği İle Gelecek

blank
Tesla Cybertruck, 4 Farklı Motor Seçeneği İle Gelecek

İçerik: Tesla Cybertruck, 4 Farklı Motor Seçeneği İle Gelecek

Tesla Cybertruck, 4 Farklı Motor Seçeneği İle Gelecek:

Tesla patronu Elon Musk Cuma günü yaptığı açıklamada, elektrikli otomobil üreticisinin merakla beklenen Cybertruck’ının üst düzey dört motorlu bir varyantla geleceğini söyledi.

Musk bir tweet’te, “İlk üretim, her bir tekerleğin bağımsız, ultra hızlı tepkili tork kontrolü ile 4 motorlu varyant olacak.” dedi.

Elektrikli kamyoneti “çılgın teknoloji kamyoneti” olarak nitelendiren Musk, Cybertruck’ın “sadece bir tank gibi (dönmek) değil, bir yengeç gibi çapraz olarak gidebilecek” hem ön hem de arka tekerlek yönlendirmesine sahip olacak dedi.

Araç, GMC’nin Hummer EV’si, Ford’un F-150 Lightning’i ve Rivian’ın R1T’si gibi kamyonetlerle rekabet edecekti. Bunlardan R1T, dört tekerleğe de güç sağlayan dört ayrı motor tarafından çalıştırılır ve GMC’nin Hummer’ı çapraz olarak sürülebilir.

Tesla’nın ilk olarak 2019’da duyurulan kamyoneti roketlerde kullanılan paslanmaz çelikten yapılmıştır ve Musk, ön siparişler açıldığında Cybertruck için birkaç yüz bin sipariş aldığını lanse etmişti.

Musk, bir sonraki kazanç çağrısında ürün yol haritası hakkında güncellemeler yapacağını söyledi. Cybertruck üretiminin önümüzdeki yıl başlaması ve 2023 yılında seri üretime ulaşması bekleniyor.

Şirket şimdiye kadar tedarik zinciri sıkıntılarından ve eski otomobil üreticilerine zarar veren küresel yarı iletken sıkıntısından kaynaklanan büyük bir krizden kaçındı.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Tesla Cybertruck, 4 Farklı Motor Seçeneği İle Gelecek

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek. Extreme E’nin kardeş şampiyonasının 2024’te başlaması bekleniyor. …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör