Amazon, Android 12’de Bir Düzenleme Üzerinde Çalışıyor

blank
Amazon, Android 12'de Bir Düzenleme Üzerinde Çalışıyor

İçerik: Amazon, Android 12’de Bir Düzenleme Üzerinde Çalışıyor

Amazon, Android 12’de Bir Düzenleme Üzerinde Çalışıyor:

Geçen ay boyunca Google Pixel ve Samsung Galaxy S21, Amazon Appstore’un Android 12 ile çalışmadığını fark etti. Çoğu kişi Amazon’dan indirdikleri yazılımların hiçbirini çalıştıramadıklarını bildirdi. The Verge tarafından tespit edilen bir Amazon forum gönderisi, birçok Appstore kullanıcısının Android 12’yi yükledikten sonra içinde bulunduğu durumu kısa ve öz bir şekilde anlattı.

Forum kullanıcısı, “Amazon Appstore’daki yağmur radarı uygulamam hala düzgün bir şekilde çalışıyor ve bana bildirimler yoluyla uyarı veriyor, ancak onları tam olarak göremiyorum çünkü Amazon Appstore’un düzgün çalışmaması nedeniyle tam ekran çalışması engelleniyor,” dedi.

Amazon, sorunu ne zaman çözmeyi planladığını henüz açıklamadı. Şirket, bu haftanın başlarında yalnızca Android 12 sorunları hakkında Appstore’un en üstüne bir bildirim ekledi. Bildirim, “Android 12 için de heyecanlıyız” diyor. “Maalesef bazı sorunlar üzerinde çalışıyoruz. Appstore’unuzu geri alırken gösterdiğiniz sabır için teşekkür ederiz.”

Liliputing’in belirttiği gibi, Appstore’un Android 12 ile ilgili sorunları muhtemelen Amazon’un yerleşik DRM’si ile Google’ın yeni işletim sistemi arasındaki uyumsuzluktan kaynaklanıyor. Bir Amazon sözcüsü The Verge’e verdiği demeçte, “Uygulama performansını ve mobil cihazlarında Android 12’ye yükselten az sayıda Amazon Appstore kullanıcısı için lansmanları etkileyen bir sorunun farkındayız ve bu sorunu çözmek için çalışıyoruz. Bu sorun Amazon Fire Tabletleri veya Fire TV cihazlarını etkilemez.” dedi.

Android 12 yalnızca birkaç cihazda mevcut ve çoğu, uygulamalarını indirmek için Play Store’u kullanıyor, bu pek çok insanı etkileyen bir sorun değil. Yine de, güncelleme daha fazla cihaza yayıldıkça, özellikle de Amazon bunu çözmek için hızlı bir şekilde çalışmazsa, sorun daha yaygın hale gelmeye hazırlanıyor.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Amazon, Android 12’de Bir Düzenleme Üzerinde Çalışıyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör