Meta, Daha Fazla Kripto Para Reklamına İzin Verecek

blank
Meta, Daha Fazla Kripto Para Reklamına İzin Verecek

İçerik: Meta, Daha Fazla Kripto Para Reklamına İzin Verecek

Meta, Daha Fazla Kripto Para Reklamına İzin Verecek:

Meta, kripto para birimi reklamlarına yönelik uzun süredir devam eden yasağından geri adım atıyor. CNBC’nin bildirdiği gibi Meta, kabul ettiği düzenleyici lisansların sayısını üçten 27’ye çıkararak yasağını büyük ölçüde gevşetti. Şirket, artan miktarda kripto para da dahil olmak üzere, kripto ortamının fikir değişikliğini haklı çıkaracak kadar “olgunlaştı ve istikrara kavuştuğunu” söyledi. “Daha net sorumluluklar ve beklentiler” belirleyen hükümet düzenlemesi ise bir süreliğine rafa kaldırıldı.

Reklamverenlerin kripto para borsaları, borç verme ve ödünç alma, kripto madenciliği araçları ve jetonları satın almanıza, satmanıza, stake etmenize veya takas etmenize izin veren cüzdanlar için reklam yayınlamak için yine de yazılı izne ihtiyaçları olacak. Ancak bu, daha önce herhangi bir reklam yayınlayamayan kripto para birimi işletmelerine ve piyasaya aşina olmayan yatırımcılardan bahsedilmiyor bile.

Geri dönüşte herhangi bir ek faktörün rol oynayıp oynamadığı net değil, ancak zamanlama dikkate değer. Değişim, Meta’nın kripto gözetmeni David Marcus’un şirketten ayrıldığını söylemesinden sadece bir gün sonra geldi. Meta’nın kripto cüzdanı Novi’yi başlatmak için yaklaşık iki yıl harcadı ve şimdiye kadar yalnızca küçük bir test çalıştırmasıyla başarılı oldu. Şirketin kendi kripto para birimi Diem, daha da zor bir dönem geçirdi – yasal itirazları ve küçültülmüş emelleri takiben henüz piyasaya sürülmedi.

Meta mutlaka Diem’de yenilgiyi kabul etmiyor. Sonuçta bu proje bağımsız olarak yürütülüyor. Bu sadece değişen zamanları yansıtıyor olabilir. Kripto para birimi hala oynaklık ve düzenleyici belirsizlikle dolu olsa da, riskler artık Meta’nın sorunlu satış sahalarından endişe duymaması için yeterince düşük.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Meta, Daha Fazla Kripto Para Reklamına İzin Verecek

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör