Pokémon Go Artık iOS’ta Daha yüksek FPS Sunacak

blank
Pokémon Go Artık iOS'ta Daha yüksek FPS Sunacak

İçerik: Pokémon Go Artık iOS’ta Daha yüksek FPS Sunacak

Pokémon Go Artık iOS’ta Daha yüksek FPS Sunacak:

Niantic, Pokémon Go uygulaması için yeni güncellemeler yayınladı ve iOS için yeni özelliklerden biri, oyunu daha yüksek kare hızlarında çalıştırmanıza izin verecek. Pokémon Go yaptığı açıklamada, “daha yüksek FPS için cihazınızın yerel yenileme hızının kilidini açmanıza” olanak tanıyan yeni bir seçeneğin yeni güncellemede bulunduğunu söyledi. Uygulamanın değişiklik günlüğünde açıkça belirtilmemiştir ve muhtemelen geliştiricinin listelediği “çeşitli yaşam kalitesi iyileştirmeleri” kapsamında olacak. Ayrıca, seçenek varsayılan olarak kapalıdır, bu nedenle telefonunuzun özelliklerinden yararlanmak istiyorsanız bunu ayarlarda bulmanız gerekiyor.

Yayının belirttiği gibi, Pokémon Go daha önce iOS’ta 30 fps ile sınırlandırılmıştı ve bu nedenle oyuncular oyunlarını 60 fps’de çalıştırmak için geçici çözümler kullanmak zorunda kaldılar. Ancak daha yeni telefonlar saniyede bundan daha fazla kare çekebiliyor. Örneğin iPhone 13 Pro 120 fps ekrana sahip. Pokémon Go, özelliği açmanın büyük bir fark yarattığını ve oyunu çok daha duyarlı hale getirdiğini söylüyor. Niantic, yeni iPhone sahiplerine hitap etmeye çalışıyor olsa da, bu seçeneğe önceki modellerde de erişilebilir. Eski çipler tarafından desteklenen donanımlarda da çalışmayabilir.

Bu özelliği, açıldığında “yerel yenileme hızının kilidi açıldı” gösterecek olan oyunun gelişmiş ayarlarında bulabilirsiniz.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Pokémon Go Artık iOS’ta Daha yüksek FPS Sunacak

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Cyberpunk 2077’nin PS5 Ve Xbox Series X/S Sürümleri Çıktı

Cyberpunk 2077’nin PS5 Ve Xbox Series X/S Sürümleri Çıktı. Cyberpunk 2077’nin uzun zamandır beklenen PlayStation …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör