Türk Oyun Sektörü 238 Milyon Dolarlık Yatırım Aldı

blank
Türk Oyun Sektörü 238 Milyon Dolarlık Yatırım Aldı

İçerik: Türk Oyun Sektörü 238 Milyon Dolarlık Yatırım Aldı

Türk Oyun Sektörü 238 Milyon Dolarlık Yatırım Aldı:

2021’in üçüncü çeyreğinde Türkiye’de startup’lara yapılan yatırım tutarı 109 milyon dolara ulaştı. Oyun sektörü, yılın ilk dokuz ayında toplam 42 yatırımla en fazla yatırım alan sektör oldu. Oyunlara yapılan toplam yatırım tutarı 238 milyon doları buldu.

StartupCentrum tarafından hazırlanan 2021 Üçüncü Yarı Türkiye Girişim Ekosistemi Yatırım Raporuna göre, bu dönemde girişimlere 109 milyon dolar yatırım yapıldı. Bu yılın üçüncü çeyreğinde yapılan 80 yatırımla yılın ilk dokuz ayında toplam yatırım alan işletme sayısı 220’ye yükseldi. 2021 yılının üçüncü çeyreğinde yatırım sayısındaki artış oranı olarak açıklandı. Artış ikinci çeyreğe göre %12,7 seviyelerinde bulunuyor.

Büyümesine hız kesmeden devam eden oyun sektörü, son çeyrekte 10 yatırım daha alırken, yılın ilk dokuz ayında toplam 42 yatırımla buluştu. Rapora göre 2021 yılının ilk dokuz ayında her hafta en az bir oyun girişimine yatırım yapıldı. Oyun sektöründen sonra en fazla yatırım alan finans sektöründe 20 yatırım yapıldı.

IFASTURK Eğitim, Ar-Ge ve Destek Kurucusu Mesut Şenel, oyun sektörünün toplamda 238 milyon dolarlık yatırım çektiğini belirterek, “Son çeyrekte 2,3 milyon dolarlık yatırım alan oyun sektörü, toplam 238 milyon dolarlık yatırıma ulaştı. Oyun sektöründeki tüm yeni girişimcilere ve paydaşlara sektöre girerken devlet desteği ve şirket kuruluşu konusunda danışmanlık vererek ekosistemin güçlenmesine katkıda bulunuyoruz.” dedi.

2.7 3 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Türk Oyun Sektörü 238 Milyon Dolarlık Yatırım Aldı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör