Microsoft, Notepad’ler İçin Karanlık Modu Test Ediyor

blank
Microsoft, Notepad'ler İçin Karanlık Modu Test Ediyor

İçerik: Microsoft, Notepad’ler İçin Karanlık Modu Test Ediyor

Microsoft, Notepad’ler İçin Karanlık Modu Test Ediyor:

Microsoft, Windows 11 için yeniden tasarlanmış bir Notepad sürümünü kullanıma sundu. Bu, şu an itibariyle yalnızca Dev Channel’ın parçası olan Windows Insider’ların kullanımına sunulan bir test derlemesi olarak görülüyor. Yeni Not Defteri, tamamen elden geçirilmiş bir kullanıcı arayüzüne sahip olacak. Uygulama artık Windows 11’in görsel tasarımına uyum sağlamak için yuvarlatılmış köşeler, Mika malzemesi ve diğer ince ayarlar içeriyor. Microsoft, sunulan değişikliklerin gelişmiş işlevsellik ile “klasik uygulamada modern bir dönüş” sağlamayı hedeflediğini belirtiyor.

Bu sürümün öne çıkan özelliği, Not Defteri için yeni tanıtılan Karanlık Mod olarak görülüyor. Bu özellik, Microsoft’un ‘topluluktan gelen talebi’ fark etmesinden sonra eklendi. Notepad’in bu sürümü, varsayılan olarak sistemin tema tercihine uyum sağlayacak şekilde tasarlandı. Kullanıcılar, yeni tanıtılan Ayarlar sayfası aracılığıyla Karanlık Mod özelliğini etkinleştirebilecek. Ayrıca yazı tipi seçenekleri de bu sayfaya taşındı. Notepad’in “bul ve değiştir” seçeneği, daha iyi bir iş akışı için yeniden tasarlandı. Bir başka memnuniyetle karşılanan ek, çok seviyeli geri alma özelliği. Önceki sürümlerde, geri alma özelliği, kullanıcıların yalnızca bir adım geri gitmesine izin veriyordu.

Microsoft, blogunda Notepad’in bu önizleme sürümündeki çeşitli sorunların farkında olduklarını belirtti. Kullanıcıların farklı giriş dilleri arasında geçiş yapmaya çalışırken veya Japonca IME kullanırken bazı hatalarla karşılaşması beklenir. Microsoft ayrıca, kullanıcılar çok büyük dosyaları açtığında Notepad’in performansını iyileştirmeyi hedefliyor.

Windows Insider programı, 2014 yılında Microsoft tarafından duyuruldu. Windows 10, Windows 11 ve Windows Server lisans sahibi olan kişilerin, işletim sistemlerinin ve uygulamalarının yayın öncesi yapılarına erişmesine olanak tanır. Programın artık Microsoft mühendisleriyle etkileşime giren ve onlara değerli geri bildirimler sağlayan milyonlarca kullanıcısı var. Platformunda üç kanal bulunur – Dev, Beta ve Release Preview. Notepad’in bu sürümünün yayınlandığı Dev Channel, son derece teknik kullanıcılara yeni ve kararsız yapılara erişim sağlayacak.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Microsoft, Notepad’ler İçin Karanlık Modu Test Ediyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör