NASA Uzay Fuarı Metropol İstanbul’da Ziyarete Açıldı

blank
NASA Uzay Fuarı Metropol İstanbul'da Ziyarete Açıldı

İçerik: NASA Uzay Fuarı Metropol İstanbul’da Ziyarete Açıldı

NASA Uzay Fuarı Metropol İstanbul’da Ziyarete Açıldı:

4 yılda 12 ülkede 4 milyondan fazla kişi tarafından ziyaret edilen ve HUPALUPAEXPO tarafından Türkiye’ye getirilen NASA Uzay Sergisi, Metropol İstanbul’da ziyarete açıldı.

HUPALUPAEXPO tarafından Metropol İstanbul’da 2.300 m2 alan üzerine kurulan NASA Uzay Fuarı ziyarete açıldı. Amerikan Havacılık ve Uzay Dairesi’nin (NASA) uzay görevlerine tanık olmuş gerçek boyutlu eserlerin de yer aldığı 200’den fazla parçanın yer aldığı sergi, uzaya, gezegenlere, gezegenlere ait her şeyi görmek, dokunmak ve izlemek isteyen ziyaretçileri ile buluşturuyor. Ay, astronotlar ve kozmonotlar. size gerçek bir deneyim yaşatacak.

NASA’nın 50 yıllık uzay çalışmaları ve deneyimlerini yansıtan NASA Uzay Sergisi, gerçek boyutlu ve tarihsel açıdan önemli koleksiyonlar, interaktif teknolojilerle zenginleştirilmiş VR alanları ile uzayı deneyimleme fırsatı sunuyor ve ziyaretçilerini gizeme ışık tutan bir yolculuğa çıkarıyor.

Ziyaretçilerin dokunabileceği gerçek Aytaşı’nın da yer aldığı sergide, uzay roketlerinin replikaları ve uzay aracının tam boyutlu modelleri, Satürn V roketinin 10 metre uzunluğundaki modeli, uzaya giden astronotların kişisel olarak giydiği giysiler, astronot yer alıyor. görevlerde kullanılan menüler ve ekipmanların yanı sıra Apollo kapsülü, Sputnik 1 uydusu. ve Uluslararası Uzay İstasyonu (ISS) modelleri en ilgi çeken parçalar arasında yer alıyor.

Sergide ayrıca Elon Musk’ın sahibi olduğu Space X tarafından geliştirilen Starship’in prototip modeli de yer alıyor. Space X, Dragon kapsülü ile ilk sivil yolcu uzay uçuşunu Eylül ayında gerçekleştirdi. Rehberli turlar, VR ve simülasyon teknolojileri ile ziyaretçilerin interaktif olarak uzay maceralarına dahil olmalarını sağlayan NASA Uzay Sergisi, atölye çalışmaları ile her yaştan meraklıya heyecan verici ve eğlence dolu bir uzay deneyimi vaat ediyor.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: NASA Uzay Fuarı Metropol İstanbul’da Ziyarete Açıldı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Türk Bilim İnsanları İki Yeni Gezegen Keşfetti

Türk Bilim İnsanları İki Yeni Gezegen Keşfetti: Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, TÜBİTAK 1336 …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör