Twitter Spaces’i Artık Tüm Platformlarda Dinleyebileceksiniz

blank
Twitter Spaces'i Artık Tüm Platformlarda Dinleyebileceksiniz

İçerik: Twitter Spaces’i Artık Tüm Platformlarda Dinleyebileceksiniz

Twitter Spaces’i Artık Tüm Platformlarda Dinleyebileceksiniz:

Twitter Spaces, kullanıcıların platformdaki tartışmaların kaydını dinlemelerini sağlayan Podcast benzeri bir özellik üzerinde çalışıyor. En son güncelleme ile Android, iOS ve Web üzerindeki tüm kullanıcılar Twitter Spaces kayıtlarını dinleyebilecek. Daha önce, bu özellik yalnızca iOS kullanıcıları ile sınırlıydı. Ek olarak platform, hem iOS hem de Android’deki ana bilgisayarların bir ses kaydetmesine izin verecek. Twitter’dan yapılan duyuru, rakibi Clubhouse’un bu yıl Eylül ayında oturumları kaydetme ve tekrar oynatma özelliğini başlatmasından çok sonra geldi.

7 Aralık Salı günü Twitter Destek ekibi yeni güncelleme hakkında tweet attı. Bahsedildiği gibi, yeni işlevsellik ile dinleyiciler ve sunucular Twitter Spaces kayıtları ile daha geniş bir kitleye ulaşabilecekler.

Android ve iOS’taki bazı ana bilgisayarlar artık bir ses kaydı başlatmadan önce Spaces Kaydet seçeneğine dokunarak Alanlarını kaydedebilecek. Daha sonra üstte bir kayıt simgesi görünecek. Ses kaydı sona erdiğinde, ev sahibi, kaydı bir Tweet aracılığıyla paylaşmak için bir bağlantıyla birlikte sohbete kaç kişinin katıldığını görecektir.

Ev sahibi bir Alanı kaydetmeyi seçerse, canlı Alan sona erdiğinde kayıt hemen herkese açık olacaktır. Kayıtlar, kaydın kendisindeki daha fazla simgesi kullanılarak silinebilir. Twitter, ses kopyalarını, Twitter Kuralları ihlallerine yönelik inceleme sona erdikten sonra 30 ila 120 gün boyunca saklayacaktır.

Mikroblog web sitesi, Clubhouse’a rakip olmak için Spaces’a birçok yeni özellik ekliyor. Kasım ayında Twitter, herkesin doğrudan bağlantılar aracılığıyla Spaces sesini dinlemesine olanak tanıyan bir özelliği kullanıma sundu. Kullanıcıların kendi Alanlarına doğrudan bağlantıları başkalarıyla paylaşmalarına olanak tanır ve davetliler, platformda oturum açmadan Web üzerinden sesli oturuma katılabilirler. Yeni güncelleme ile Twitter hesabı olmayan kişiler de Spaces audio’ya erişebilecek. Ancak sesli yayına katılamayacaklar.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Twitter Spaces’i Artık Tüm Platformlarda Dinleyebileceksiniz

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör