Apple’ın AR Kulaklığı, Güçlü 3D Sensörlere Sahip Olacak

blank
Apple'ın AR Kulaklığı, Güçlü 3D Sensörlere Sahip Olacak

İçerik: Apple’ın AR Kulaklığı, Güçlü 3D Sensörlere Sahip Olacak

Apple’ın AR Kulaklığı, Güçlü 3D Sensörlere Sahip Olacak:

Apple’ın AR kulaklığının 2022’de piyasaya sürüleceği tahmin ediliyor ve şimdi yeni bir rapor, daha güçlü 3D sensörlerle geleceğini kullanıcılara bildirdi. Bu sensörlerin Face ID için iPhone ve iPad’de kullanılanlardan daha gelişmiş olduğu söyleniyor. Ayrıca, Apple’ın AR kulaklıklarının yenilikçi bir jest ve hareket algılama sistemi alacağı bildiriliyor. 3D sensörlerin, nesne algılamayı iyileştirdiği söylenen artan bir görüş alanı (FOV) elde ettiği söyleniyor. Apple’ın AR kulaklıklarının ilk neslinin yaklaşık 350 gram ağırlığında ve yaklaşık 1.000 $ değerinde olacağı tahmin ediliyor.

Önemli Apple analisti Ming-Chi Kuo, 9to5Mac tarafından tespit edilen bir yatırımcı notunda, Apple AR kulaklığının iPhone ve iPad modellerinin Face ID için kullandığı mevcut sensörlerden daha güçlü 3D sensörlerle donatılacağını söyledi. Kaynaklara atıfta bulunan Kuo, kulaklığın yenilikçi bir jest ve hareket algılama sistemine sahip olması beklendiğini de belirtti. AR kulaklığın, hareketleri ve nesneleri mevcut TrueDepth kameradan daha doğru bir şekilde yakalamasını sağlayacak dört 3D sensöre sahip olduğu söyleniyor.

Yatırımcı notunda Kuo, “AR/MR başlığının yapılandırılmış ışığının, yalnızca kullanıcının veya diğer kişilerin elinin ve kullanıcının gözlerinin önündeki nesnenin konum değişikliğini değil, aynı zamanda dinamik detay değişimini de algılayabileceğini tahmin ediyoruz.” dedi.

Kuo ayrıca, AR başlığındaki 3D sensörlerin, mevcut Face ID sensörlerinden yüzde 200’e kadar daha uzaktaki nesneleri algılamasına yardımcı olacak artırılmış bir FOV alacağını belirtiyor. AR kulaklığın yalnızca el hareketi algılaması değil, göz izleme, iris tanıma, ses kontrolü, cilt algılama, yüz ifadesi algılama ve uzamsal tanıma özelliklerine sahip olduğu söyleniyor.

Apple’ın ilk nesil AR kulaklığı, Kuo’ya göre yaklaşık 350 gram ağırlığında olacak. Ayrıca, ikinci nesil kulaklığın geliştirilmesinin başladığını ve önemli ölçüde daha hafif olacağını belirtti. Söylentiler, 1000 dolardan fazlaya mal olacağını gösteriyor.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Apple’ın AR Kulaklığı, Güçlü 3D Sensörlere Sahip Olacak

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

İletişim Sektörü Üçüncü Çeyrekte Yüzde 19 Büyüdü

İletişim Sektörü Üçüncü Çeyrekte Yüzde 19 Büyüdü: Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, salgın sonrası …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör