Google Chrome, 2021’in En Sevilen Uzantılarını Açıkladı

blank
Google Chrome, 2021'in En Sevilen Uzantılarını Açıkladı

İçerik: Google Chrome, 2021’in En Sevilen Uzantılarını Açıkladı

Google Chrome, 2021’in En Sevilen Uzantılarını Açıkladı:

Google, insanların sanal olarak bağlantıda kalmaya, işleri halletmeye ve yol boyunca biraz eğlenmeye devam etmesine yardımcı olduğunu söylediği, 2021’in elle seçilmiş Chrome uzantılarının bir listesini yayınladı. Toplamda, sundukları özelliklere göre farklı kategorilere ayrılan 12 Chrome uzantısı var. Bu tarayıcı eklentileri, gelişmiş üretkenlik ve kişiselleştirilmiş deneyimler getirerek Chrome ile daha fazlasını yapmanızı sağlamayı amaçlıyor. Ayrıca açıklanan uzantılar ücretsiz olarak indirilebilirler.

Google’ın 2021’deki favori Chrome uzantıları listesi, “İletişim kurun ve işbirliği yapın”, “Üretken kalın”, “Sanal öğrenin” ve “Biraz değişiklik yapın (ve kaydedin)” olmak üzere dört farklı kategoriye sahip. Tüm bu kategoriler, Chrome kullanarak sanal olarak bağlantıda kalmanıza yardımcı olmak için tasarlanmış uzantıları içeriyor.

Google’ın en iyi Chrome uzantıları listesi, sanal öğrenmeyi kolaylaştırabilecek eklentiler içeriyor. Bunlardan biri, PDF’leri, görüntüleri ve belgeleri tek bir çatı altında kullanarak etkileşimli bir çevrimiçi öğrenme alanı oluşturmanıza olanak tanıyan Kami. Öğretmenler ve öğrenciler ayrıca canlı açıklamaları, video ve ses kayıtlarını ve çizimleri kullanarak gerçek zamanlı olarak işbirliği yapabilirler. Ayrıca, Google Classroom, Canvas, Schoology ve Microsoft Teams gibi tercih ettiğiniz öğrenim yönetim sisteminden öğrencilere yardımcı olan uzantılar da listede yer alıyor.

Bu serideki bir sonraki seçim, öğretmenlerin soruları, tartışmaları ve bilgileri doğrudan herhangi bir web sitesine yerleştirmesine yardımcı olan InsertLearning. Öğrenciler bu web sitesinde birbirlerine sordukları soruları yanıtlayabilir ve tartışmalara katılabilir. Öğretmenlerin verdiği içeriklere bakarken aynı zaman da notlarını da alabilirler.

Yeni bir dil öğrenmek istiyorsanız, Google bu yıl favori uzantıları listesinde Toucan tavsiye ediliyor. Uzantı, ziyaret ettiğiniz web sayfalarındaki belirli kelimeleri ve kelime öbeklerini öğrenmeye çalıştığınız dile çeviriyor. Diğerleri arasında İngilizce, İspanyolca, Fransızca, Japonca, Almanca, Korece ve Hintçe içeren bir dil koleksiyonu bulunuyor.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Google Chrome, 2021’in En Sevilen Uzantılarını Açıkladı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör