Şirketlerin %63’ü Akıllı Gözlük Kullanmaya Başlayacak

blank
Şirketlerin %63'ü Akıllı Gözlük Kullanmaya Başlayacak

İçerik: Şirketlerin %63’ü Akıllı Gözlük Kullanmaya Başlayacak

Şirketlerin %63’ü Akıllı Gözlük Kullanmaya Başlayacak:

Destekli/Artırılmış Gerçeklik (AR) ve Yapay Zekanın (AI) iş dünyasında kullanımı artmaya devam ediyor. Birçok şirket, özellikle müşteri hizmetleri iyileştirmelerinin bir parçası olarak Yapay Zeka ve Destekli/Artırılmış Gerçeklik çözümlerini başarıyla uyguluyor. McKinsey tarafından yapılan araştırma, kurumların pandemi döneminde Yapay Zeka teknolojilerine daha fazla yatırım yaptığını ortaya koyuyor; Gartner’ın araştırması, bu yatırımların 2022’de daha da artacağını öngörüyor. Destekli/Artırılmış Gerçeklik pazarının dünya genelinde 2028’e kadar yıllık ortalama yüzde 43,8 büyümesi bekleniyor.

Bu büyümenin en önemli nedenlerinden biri uzaktan yardım talebindeki büyük artıştır. Şirketler, teknik sorunların çözülmesi, üretim hatlarının güçlendirilmesi, montajı, üretimi ve onarımı gibi süreçleri izlemek, belirlemek ve sorun gidermek için Destekli/Artırılmış Gerçeklik uygulamalarını kullanır. Yapay zekanın yalnızca işletmelerin gelişmesine yardımcı olması beklenmiyor. Ayrıca büyüme ile ilgili hedeflere ulaşılmasına ve değer üretilmesine yardımcı olduğuna inanılmaktadır. 9 üst düzey yöneticiden 10’u büyüme hedeflerine ulaşmak için yapay zekanın kullanılması gerektiğine inanıyor.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Şirketlerin %63’ü Akıllı Gözlük Kullanmaya Başlayacak

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör