Google Play, Android Oyunlarını Windows PC’lere Getirecek

blank
Google Play, Android Oyunlarını Windows PC'lere Getirecek

İçerik: Google Play, Android Oyunlarını Windows PC’lere Getirecek

Google Play, Android Oyunlarını Windows PC’lere Getirecek:

Google, The Game Awards 2021 sırasında Android oyunlarını Windows PC’lere getirme planlarını duyurdu. Teknoloji devi, önümüzdeki yıl Google Play Oyunlar platformunu bağımsız bir uygulama aracılığıyla Windows’a getirecek. Bu geliştirme ile kullanıcılar, Android oyunlarını Windows PC’lerinde doğrudan Google’dan oynayabilecekler. Ayrıca, kullanıcıların aynı anda Android telefonlar ve tabletler, Chromebook’lar ve Windows PC’ler arasında geçiş yapmasına olanak tanır. Yeni hizmet PC’ye geldiğinde Google Play oyunlarının tamamının mevcut olup olmayacağı doğrulanmadı.

Google, The Game Awards sırasında, Google Play Games’in 2022’de Windows’a gelişiyle dalga geçti. Teknoloji devinin yeni hamlesi, Android’den Windows PC’lere en büyük oyun ekosistemlerinden birini getirecek. Oyuncuların masaüstlerinden yüzlerce Android başlığına erişmesine izin verecek.

Google’ın Android ve Google Play’deki oyunlardan sorumlu ürün direktörü Greg Hartrell, The Verge tarafından alıntılandı: “2022’den itibaren oyuncular en sevdikleri Google Play oyunlarını daha fazla cihazda deneyimleyebilecekler: bir telefon, tablet, Chromebook arasında sorunsuz geçiş ve yakında Windows PC’ler.”

Hartrell, “Google yapımı bu ürün, Google Play Oyunlarının en iyilerini daha fazla dizüstü bilgisayara ve masaüstü bilgisayara getiriyor ve oyuncuların en sevdikleri Android oyunlarının keyfini daha da fazla çıkarması için platformumuzu genişletmekten heyecan duyuyoruz” dedi.

Ek olarak, bir Google sözcüsü The Verge’e şirketin bu uygulamayı kendi başına oluşturduğunu doğruladı; bu, şirketin çabalarının Microsoft ve BlueStacks dahil olmak üzere diğer firmalara bağlı olmadığı anlamına geliyor.

Yaklaşan uygulama, oyuncuların bir telefonda, tablette veya Chromebook’ta oynadıktan sonra bir masaüstü bilgisayarda oyunlarına devam etmelerine de izin verecek. Ancak, Google’ın Windows’ta Android uygulamalarını taklit etmek için kullandığı ve hangi oyunların PC’ye geçtiğine dair ayrıntılar şu anda bilinmiyor.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Google Play, Android Oyunlarını Windows PC’lere Getirecek

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör