Citroën Ami, Ucuza%100 Elektrikli Ulaşım Çözümü Sunacak

blank
Citroën Ami, Ucuza%100 Elektrikli Ulaşım Çözümü Sunacak

İçerik: Citroën Ami, Ucuza%100 Elektrikli Ulaşım Çözümü Sunacak

Citroën Ami, Ucuza%100 Elektrikli Ulaşım Çözümü Sunacak:

Mobilite dünyasının her alanına dokunan ve herkesin ulaşabileceği ulaşımı sunmak için çalışan Citroën, 101’inci yılında tam elektrikli Ami ile artık Türk tüketicisinin ‘yol arkadaşı’. Fransızca’da ‘arkadaş’ anlamına geliyor. Modadan ilham alan Ami modeli, yenilikçi ve müşterilerinden ilham alan yeni tüketim kalıplarına uyum sağlayan bir markanın şehir içi ulaşım sorunlarına ve çevre sorunlarına sunduğu yenilikçi bir çözüm olarak öne çıkıyor.

Ami – %100 elektrik; 45 km/s hıza kadar çıkabilen model, iki kişilik, tamamen elektrikli, konforlu, kompakt ve kişiselleştirilebilir bir şehir içi ulaşım çözümü sunarken, her yaştan kullanıcıya farklı bir deneyim sunuyor. Araç paylaşımı, kısa dönem kiralama, uzun dönem kiralama ve satın alma gibi şehir içi ulaşımda 360° çözümler üretmeyi hedefleyen Ami, ülkemizde öncelikli olarak kurumsal firmaların kullanımına sunuldu.

Citroën Türkiye Genel Müdürü Selen Alkım, herkesin otomobili olan Citroën’in mottosunun artık herkes için mobilite olduğunu vurgulayarak, “Yeni model, elektrikli mobilitenin kullanıcıları için en önemli oyunculardan biri olmaya aday. her yaştan. Halihazırda aldığımız talep, bireysel satış hedefimizi 1.000 adetten 3.000 adete çıkarmamızı sağladı. Elbette bu noktada arz konusu yine en belirleyici kriter olacaktır. Ami, halihazırda Türkiye pazarında filo satışları ve kurumsal müşteriler için lansmanı yapılırken, 2022 yılının ilk çeyreğinden itibaren doğrudan nihai tüketici ile buluşmaya başlayacak.

blank

100 yıllık köklü bir geçmişe sahip olan ve bu süre zarfında ikonik bir marka haline gelen Citroën, her türlü ulaşım ihtiyacına çözüm üretme ilkesiyle yeniliklere imza atmaya devam ediyor. Hem ürünleri hem de hizmetleri ile kullanıcılarının hayatını kolaylaştıran marka, tamamen elektrikli Ami – %100 ëlectric ile geçmişten gelen bu geleneği geleceğe taşıyor. Mart 2019’da Cenevre Otomobil Fuarı’nda Ami One Concept otomobilini tanıtan ve yoğun tüketici ilgisiyle karşılaşan Citroën, bu projeyi tam elektrikli Ami – %100 elektrikli ile sadece bir yılda seri üretim aşamasına getirdi ve şimdi Türkiye yollarına çıkmaya hazırlanıyor.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Citroën Ami, Ucuza%100 Elektrikli Ulaşım Çözümü Sunacak

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek. Extreme E’nin kardeş şampiyonasının 2024’te başlaması bekleniyor. …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör